Фото дня: галактичний вальс у сузір’ї Пегаса

У рубриці “Зображення тижня” на сайті космічного телескопа “Хаббл” (NASA/ESA Hubble Space Telescope) представлений чудовий знімок структури під позначенням Arp 298.

Вказане новоутворення – це пара взаємодіючих галактик. Вони входять до Атласу пекулярних галактик — каталог, створений американським астрономом Хелтоном Арпом (Halton Arp). Пекулярна галактика – структура, яку неможливо віднести до певного класу в послідовності Хаббла, оскільки вона має яскраво виражені індивідуальні особливості.

В цьому випадку відображені галактики NGC 7469 та IC 5283. Вони знаходяться на відстані приблизно 200 млн світлових років від нас у сузір’ї Пегаса.

NGC 7469 – це спіральна галактика з перемичкою. У таких об’єктах спіральні гілки починаються на кінцях перемички, тоді як у звичайних спіральних галактиках вони виходять безпосередньо з ядра. Що стосується IC 5283, то це галактика-компаньйон меншої маси.

Представлене зображення отримано за допомогою двох інструментів на борту “Хаббла”. Це, зокрема, прилад Wide Field Camera 3 (WFC3): камера дозволяє захоплювати зображення у видимому, ближньому інфрачервоному, ближньому та середньому ультрафіолетовому ділянках електромагнітного спектру. Крім того, був задіяний інструмент ACS (Advanced Camera for Surveys).

Джерело esahubble

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше