Франція оновлює ядерний арсенал: розпочато програму з виробництва боєголовок нового покоління

Франція розпочинає нову програму з виробництва ядерних боєголовок нового покоління та відновлює виробництво тритію.

Про це повідомляє видання Euractiv із посилання на слова міністра оборони Франції Себастьєна Лекорню.

Відповідну заяву міністр оборони Франції зробив у понеділок 18 березня під час відвідування атомної електростанції у Сіво на південному заході Франції, яка вироблятиме тритій для військових.

Саме виробництво тритію відбуватиметься на території французької ядерної науково-промислової дослідницької установи.

Винищувач Rafale зі встановленою ракетою ASMP-A з ядерною боєголовкою TNA. Фото: ПС Франції

Виробництво тритію передусім пов’язане зі збільшенням кількості ядерних боєголовок.

Оскільки Франція відчуває нестабільну безпекову ситуацію у світі та готується посилити власні сили ядерного стримування.

На сьогодні сили ядерного стримування Франції мають у своєму розпорядженні 290 ядерних боєголовок, запаси яких будуть збільшені до 350 одиниць.

Починаючи з 2016 року, Франція виробляє ядерні боєголовки TNO (Tête nucléaire océanique), які використовуються у міжконтинентальних балістичних ракетах M51.

Боєголовки потужність 100 кілотонн замінили на балістичних ракетах М51 старіші боєголовки TN75, які надійшли на озброєння у 1996 році.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія розширює кількість фахівців та потужності для виробництва ядерних силових установок і боєголовок.

Збільшення штату фахівців пов’язане із загальним напрямком країни: Британія хоче збільшити виробництво ядерних реакторів для військових та комерційних цілей.

Наразі ядерний сектор Сполученого Королівства перебуває на стадії розширення через велике замовлення британських атомних підводних човнів за проєктом SSN-AUKUS Австралією.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше