Google планує видалити мільярди даних користувачів Chrome
Google уклала мирову угоду, погодившись видалити або знеособити мільярди записів даних про перегляд вебсторінок, зібраних, коли користувачі перебували у «режимі інкогніто».
Американська технологічна компанія намагається врегулювати позов, поданий 2020 року власниками облікових записів Google, які звинуватили техногіганта у незаконному відстеженні їхньої поведінки за допомогою функції приватного перегляду в браузері Chrome. Позивачі та Google досягли мирової угоди, але її має схвалити федеральний суд Каліфорнії.
Пропонована угода також вимагає від Google повного розкриття інформації про те, як вона збирає інформацію в режимі інкогніто, і встановити обмеження на збір даних у майбутньому. Будь-які дані, які не можуть бути видалені повністю, мають бути знеособлені.
Компанія також погодилася на низку інших змін, які зачіпають приватність користувачів. Наприклад, Google на п’ять років дозволить у режимі інкогніто блокувати за замовчуванням сторонні файли cookie, щоби браузер не міг відстежувати користувачів на зовнішніх сайтах, поки вони перебувають у приватному режимі. Наразі невідомо, чи торкнуться ці зміни лише користувачів зі США, чи в програми буде внесено загальні зміни.
Мирова угода забезпечує «реальну підзвітність і прозорість найбільшого у світі збирача даних і знаменує собою важливий крок на шляху до поліпшення і захисту права на конфіденційність в Інтернеті», зазначають позивачі в заяві про врегулювання. У Google зі свого боку зазначили, що компанія «рада врегулювати цей позов, який, завжди вважала, необґрунтованим».
«Ми раді видалити старі технічні дані, які ніколи не були пов’язані з конкретною людиною і ніколи не використовувалися для будь-якої форми персоналізації», — заявила Хосе Кастаньєда, представниця Google.