США успішно пройшли початкові тести системи РЕБ для новітнього винищувача F-15E/EX

Система EPAWSS для літаків F-15E Strike Eagle — це цілий комплекс, який забезпечує повний спектр можливостей РЕБ, включно з радіолокаційним попередженням, геолокацією, ситуаційною обізнаністю та самозахистом.

ВПС США нещодавно завершили початковий етап експлуатаційних випробувань і оцінювання системи пасивного активного попередження Eagle Passive Active Warning Survivability System, або EPAWSS, яка забезпечує можливості радіоелектронної боротьби (РЕБ) для винищувачів F-15E Strike Eagle і F-15EX Eagle II. Про це 3 квітня повідомили оглядачі Defense News.

Система AN/ALQ-250 EPAWSS від компанії BAE Systems, встановлена штатно на F-15EX, наразі проходить модернізацію на низці винищувачів. Це цілий комплекс, який відкриває нові горизонти в боротьбі з сучасними загрозами, забезпечуючи повний спектр можливостей РЕБ — радіолокаційне попередження, геолокацію, ситуаційну обізнаність і самозахист F-15.

За даними BAE Systems, система EPAWSS повністю інтегрована з радіолокаційним сповіщенням, геолокацією і розширеними можливостями з використання зенітних і освітлювальних ракет для виявлення та ураження наземних і повітряних загроз в умовах щільних радіоперешкод.

Однак наразі система не інтегрована із загальною системою попередження про ракетний напад (CMWS) AN/AAR-57A(V), призначеною для виявлення інфрачервоних загроз, навіть якщо F-15EX має ті самі точки кріплення, які використовуються для цих датчиків на F-15QA і F-15SA.

F-15E Strike Eagle випускає сигнальну ракету над полігоном під час навчань у листопаді 2023 року

“EPAWSS — це технологічний стрибок, що підвищує летальність і бойові можливості F-15E і F-15EX в умовах боротьби з сучасними загрозами. Вона встановила базовий рівень для систем РЕБ у спільноті винищувачів”, — сказав керівник Центру оперативних випробувань і оцінки ВПС майор Брайант Баум.

Система EPAWSS має менші розміри та вагу порівняно з попередніми системами РЕБ для F-15. Це забезпечує гнучку можливість модернізації та швидкого впровадження нових можливостей.

Однією з ключових її особливостей є інтеграція когнітивної радіоелектронної боротьби, яка дає змогу системі краще розрізняти сигнали та реагувати на нові електромагнітні загрози. Це було успішно продемонстровано під час навчань Northern Edge 2023.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше