Газова криза набирає обертів: стратегічний російсько-китайський газопровід під загрозою зриву

Будівництво газопроводу “Сила Сибіру-2” до Китаю, яке рРосія планувала розпочати у першому кварталі 2024 року, можуть відкласти.

Про це пише The Financial Times із посиланням на керівництво Монголії, через територію якої має проходити магістраль, передає The Moscow Times.

Росія та Китай досі не узгодили ключові деталі проєкту, повідомив прем’єр Монголії Лувсаннамсрайн Оюун-Ердене.

“Цим двом сторонам все ще потрібен час, щоб провести детальніші економічні дослідження”, – зазначив він.

За словами прем’єра, рекордні світові ціни на газ за останні два роки ускладнили переговори.

“Китайська та російська сторони все ще проводять розрахунки та оцінки, працюючи над економічними вигодами”, – сказав Оюун-Ердене.

25 січня віцепрем’єр росії Александр Новак заявив, що терміни будівництва “Сили Сибіру-2” та його основні техніко-економічні показники будуть остаточно визначені “після підписання угод з китайськими партнерами”.

У жовтні віцепрем’єрка рф Вікторія Абрамченко говорила, що будівництво магістралі розпочнеться у першому кварталі 2024 року – одразу після затвердження проєктної документації з газопроводу “Союз Схід” через Монголію.

Зазначається, що новий контракт із Китаєм дуже потрібен “Газпрому”, який втратив європейський ринок і втратив більше половини експорту після вторгнення Росії в Україну. Прокачування газу до Європи впало до мінімуму з останніх років СРСР. Також “Газпром” був змушений зрізати видобуток практично на третину – рекорд у своїй історії. Компанія розраховувала ввести “Силу Сибіру-2” в експлуатацію до 2030 року.

Минулого року президент Росії Владімір Путін двічі зустрічався з головою Китаю Сі Цзіньпіном, намагаючись переконати його погодитися на проєкт, який Кремль просуває вже понад сім років, але обидва рази переговори закінчилися нічим.

Наприкінці травня минулого року стало відомо, що замість “Сили Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубометрів Китай вирішив віддати пріоритет новому газопроводу з Туркменістану. Хоча туркменський газ обходиться на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку з Ашхабадом не принесли результату, Пекін дав “зелене світло” проєкту Лінія D, за яким із Туркменістану імпортуватиметься 30 млрд кубометрів щорічно, повідомляли джерела Reuters.

Китай уже отримує газ зі східної частини Росії по першому газопроводу “Сила Сибіру”, який почав працювати у 2019 році. Минулого року ним було транспортовано близько 23 млрд кубометрів газу, проте це компенсує лише одну восьму від колишнього експорту до Європи, який на піку доходив до 170-180 млрд кубометрів на рік. Джерело:

Джерело Цензор Нет

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше