Генерального директора FTX Сема Бенкмана-Фріда засудили до 25 років ув’язнення

Вчора 28 березня, за рішенням Південного окружного суду Нью-Йорка, колишнього генерального директора криптовалютної біржі FTX, Сема Бенкмана-Фріда (Sam Bankman-Fried), було засуджено до 25 років ув’язнення. Рішення оголосив суддя Льюїс А. Каплан, повідомляє Engadget.

За повідомленням CNN, Бенкман-Фрід висловив жаль щодо своїх дій і впливу, який вони мали на людей. Він зазначив: “Це було нестерпно боляче спостерігати. Клієнти не заслуговують на такий біль”. Визнавши серйозність свого становища, він додав: “Моє корисне життя, ймовірно, закінчилося”.

Суддя Каплан, коментуючи винесення вироку, висловив занепокоєння, що Бенкман-Фрід міг би вчинити ще щось негативне в майбутньому, тому вирішив “вивести його з ладу на значний період часу”.

Обвинувачений має намір подати апеляцію на вирок. Його захист аргументував, що він заслуговує на відносно м’якше покарання, від п’яти до 6,5 років, вказуючи на його благодійну діяльність та готовність компенсувати збитки жертвам. Проте прокуратура наполягала на значно суворішому покаранні, пропонуючи термін від 40 до 50 років, аби підкреслити серйозність його злочинів.

Бенкман-Фрід був заарештований на Багамах у грудні 2022 року і зіткнувся з сімома звинуваченнями, включаючи банківське шахрайство та змову щодо відмивання грошей. Прокурори доводили, що він використовував кошти криптобіржі FTX для підтримки спорідненої компанії Alameda Research, а його колишня дівчина і генеральний директор Alameda, Керолайн Еллісон, підтвердила ці факти, зізнавшись у вчиненні шахрайства.

Під час судового процесу Бенкман-Фрід висловив жаль за свої дії й недостатнє усвідомлення ситуації з обома компаніями, що призвело до банкрутства FTX та великих втрат для клієнтів та кредиторів.

Нагадаємо, що криптобіржа FTX подала заяву про банкрутство у листопаді 2022 року. Це сталося після кризи ліквідності та масових вилучень коштів клієнтами, що підірвало довіру до платформи й викликало значні фінансові проблеми для компанії.

До моменту кризи ліквідності та подальшого банкрутства, FTX була однією з найбільших криптовалютних бірж у світі. Вона мала мільйони користувачів по всьому світу і обробляла транзакції на мільярди доларів. У пікові періоди, ринкова вартість FTX та її вплив на глобальний крипторинок були значними, що робило її ключовим гравцем у криптовалютній індустрії. Її засновник, Сем Бенкман-Фрід, також був відомий своїми інвестиціями та благодійною діяльністю у криптосфері до виникнення фінансових проблем компанії.

Підозри щодо діяльності Сема Бенкмана-Фріда та його керування криптовалютною біржею FTX почали з’являтися в громадськості напередодні банкрутства компанії у листопаді 2022 року. Зокрема, це сталося після публікації у жовтні 2022 року матеріалів, що вказували на тісний фінансовий зв’язок між FTX та її афілійованою торговою компанією Alameda Research. Вказувалося, що Alameda мала значну частину своїх активів у формі токенів FTT, які були власною валютою біржі FTX, що порушувало потенційні фінансові норми та створювало конфлікт інтересів.

Ситуація загострилася, коли інша велика криптовалютна біржа, Binance, оголосила про намір продати свої запаси токенів FTT, що спричинило падіння їх ціни та спонукало масові вилучення коштів з FTX. Це викликало питання щодо ліквідності та фінансової стійкості FTX, а також спровокувало додаткові розслідування щодо можливого фінансового шахрайства та неналежного управління коштами клієнтів. В результаті, увага регуляторів та інвесторів була привернута до Бенкмана-Фріда та його ролі в потенційних порушеннях, що призвело до подальшого правового переслідування.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше