Гороховський іронічно прокоментував відмову Офісу президента від впровадження економічного бронювання та тотальне збільшення податків

Учора стало відомо, що Офіс президента України відмовився від ідеї впровадження економічного бронювання. Про це писало РБК-Україна з посиланням на джерела в ОП. В бізнес спільноті це рішення викликало неабияке обурення. А сьогодні, співзасновник monobank Олег Гороховський також відреагував на це рішення з іронією, пише DEV.ua.

Це ж винахід сухої води, панове! Збільшити податки із підприємств, на яких немає співробітників! Геніально! Це точно спрацює!” — написав бізнесмен.

Ідея економічного бронювання була відхилена через, начебто, побоювання Генштабу, що цей крок не розв’яже проблему з нестачею кадрів. На думку Генштабу, це буде сприйнято як офіційний відкуп від мобілізації й лише спричинить негативну реакцію в армії. Офіс президента планував отримати $5 млрд від економічного бронювання, але ці кошти тепер планують замінити тотальним значним зростанням податків для всіх без винятку.

Голова фінансового комітету Ради Данило Гетьманцев зазначив, що питання бронювання та підвищення податків взагалі не пов’язані. “Підвищення податків буде в будь-якому разі — іншого джерела немає,” — сказав він у коментарі РБК-Україна.

Глава ВР Руслан Стефанчук скептично ставиться до питання економічного бронювання від мобілізації, адже, за його словами, начебто таке бронювання не спрацювало в жодній країні світу. Додамо, що в Україні існує відкуп для найбагатших, які за 10-20 тис дол можуть спокійно “зробити” собі документи через корупційні схеми в ТЦК. Схоже Стефанчук та ОП більше захищають ці схеми, аніж інтереси бізнесу, і тим більше, інтереси Сил оборони.

Раніше в парламенті розглядалися дві моделі економічного бронювання. Перша передбачала, що розмір податків із зарплати військовозобов’язаного повинен становити 35 000+ грн. Друга — квота на бронювання, коли керівник визначає 10% працівників, яких можна забронювати, сплачуючи за них мінімальну зарплату бійця (20 000 грн).

Через активну мобілізацію та втрату працівників чоловічої статі, бізнеси змушені переходити на тіньові виплати або закриватися. Система бронювання, на думку експертів, повинна відповідати вимогам суспільства, бізнесу та Збройних Сил, що інколи є взаємовиключними вимогами. А з тотальним підвищенням податків, зокрема на 50% для малих підприємців, та неможливості отримати бронь навіть сплачуючи ці податки, бізнеси очікувано масово підуть в тінь або закриються. Доцільність підвищення податків буде таким чином знівельована.

Бізнес підтримує ідею економічного бронювання, яке могло б допомогти розв’язувати проблему фінансування оборони. Вони також пропонують спрощення процесу бронювання, зокрема, введення е-бронювання та перевищення 50-відсоткової квоти для бронювання за умови щомісячної сплати за кожного військовозобов’язаного на спеціальний рахунок ЗСУ 20 тисяч гривень.

Інтереси Сил Оборони теж мають враховуватися, але з врахуванням того, де людина більш цінна. Коли наразі ТЦК забирають на фронт інженера, який в організації відповідає за ключові процеси, це викликає обурення та спричиняє закриття підприємства чи організації. Адже інженери довго навчаються та не можуть бути замінені швидко.

Доречі, інженери та IT фахівці в Силах Оборони часто стають стрільцями та кулеметниками і йдуть як піхота. Бо радянська армія не розуміє цінності таких людей і розпоряджається людськими ресурсами неефективно та навіть, з високою долею шкідництва на місцях

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше