Готівку з українських карток за кордоном більше не знімають. Що відбувається

Національний банк провів опитування найбільших банків (п’ятьох банків у листопаді 2022 та шести — у вересні 2023 року) за операціями з українськими картами за межами України. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Мета опитувань – дослідити географічну та цільову структуру видатків українців за кордоном.

Обсяги зняття готівки стрімко зменшились

За даними НБУ , загальні витрати в торгових мережах залишилися високими, а їхня географічна структура — стійкою: найвищі обсяги витрат традиційно спостерігалися в Польщі та Німеччині, які прийняли найбільшу кількість вимушених мігрантів з України.

Обсяги зняття готівки стрімко зменшилися з березня 2023 року, у тому числі завдяки гальмуванню «карткового туризму».

Регулятор зазначив, що скорочення обсягів зняття готівки у країнах-сусідах України призвело до значних відносних змін у географічній структурі цих операцій:

  • у період з лютого до липня 2023 року частка Польщі знизилася з 37% до 18%,
  • Словаччини – з 15% до 2%,
  • Румунії – з 8% до 1%.

Водночас зросла частка Німеччини – з 6% до 13% та Іспанії – з 3% до 7%.

Незначне зростання витрат у літні місяці обумовлено пожвавленням сезонного відпочинку, про що свідчить найбільший приріст у країнах морського туризму: Італії, Болгарії, Хорватії, Іспанії та Греції.

Джерело itechua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше