Готуйтеся платити більше за шоколад: ціни на какао б’ють рекорди через глобальний неврожай

Світові ціни на какао досягли рекордного рівня, оскільки суха погода завдає шкоди врожаю в Західній Африці, повідомляє BBC.

Ціни на какао на біржі в Нью-Йорку в четвер досягли нового історичного максимуму в $5874 за тонну. Стрімке зростання цін на какао вже впливає на споживачів і тисне на великих виробників шоколаду.

З початку минулого року вартість какао зросла приблизно вдвічі. Це сталося через низькі врожаї в Західній Африці, на яку припадає основна частина світових постачань.

Погодне явище Ель-Ніньйо спричинило більш суху погоду в Гані та Кот-д’Івуарі, які є двома найбільшими у світі виробниками какао-бобів. Високі температури та зміни режиму опадів, спричинені зміною клімату, також можуть вплинути на врожай.

“Трейдери стурбовані ще одним коротким виробничим роком, і ці відчуття посилилися через Ель-Ніньйо, який загрожує врожаям Західної Африки через спекотну та суху погоду”, — сказав аналітик Price Futures Group Джек Сковілл.

Один із найбільших у світі виробників шоколаду Hershey очікує, що історичні ціни на какао обмежать зростання прибутків цього року, і не виключає підвищення цін.

Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше