ТОП 6 продуктів, які кі краще забрати з меню в спеку

Гостра їжа

Капсаїцин, який міститься в гострій їжі, тимчасово підвищує температуру тіла. Тому в спеку краще уникати таких страв, щоб не погіршити самопочуття. Проте, якщо мета – пропотіти й охолодитися, гострий перець може бути корисним.

Сечогінні фрукти та овочі

Багато фруктів і овочів мають сечогінні властивості, що може призвести до зневоднення, якщо не вживати достатньо води. У спеку варто обмежити споживання спаржі, артишоків, фенхелю, цибулі, імбиру, петрушки, кавуна та капусти.

Продукти з високим вмістом білка

Перетравлення білка потребує значних зусиль від організму, що призводить до виділення тепла під час термогенезу. Тому варто зменшити споживання м’яса в спекотні дні.

Солодкі газовані напої

Ці напої містять багато цукру, який сприяє зневодненню організму. В спеку рекомендується уникати їх вживання. Крім того, високий вміст цукру сприяє набору зайвої ваги, розвитку карієсу та підвищує ризик серцево-судинних захворювань і цукрового діабету другого типу.

Алкоголь

Алкоголь підвищує частоту сечовипускання, що призводить до зневоднення. Надмірне його вживання може підвищити кров’яний тиск та ризик серцевої недостатності або інсульту. У спеку організм працює важче для підтримання нормальної температури, що створює додаткове навантаження на серце, легені та нирки.

Продукти з високим ступенем перероблення

У спеку варто уникати продуктів із високим вмістом цукру та значною мірою перероблених, таких як шоколадні батончики, пончики та кекси. Для їх метаболізму організму потрібно багато води, якої в спекотні дні може не вистачати.

Матеріали характеру новин не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед ухваленням рішення порадьтеся з фахівцем.

Джерело health.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше