Грецькі судноплавні компанії скорочують перевезення російської нафти через санкції США

Власники нафтових танкерів у Греції, найбільшій судноплавній нації світу, зменшили кількість російської сирої нафти, яку вони перевозять. Це рішення може зрештою вплинути на потоки нафти з москви, яка і досі майже вільно торгує зі світом попри санкції Заходу через розпочату росією війну проти України. І допомогу в обході санкцій охоче надавала Греція.

Згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg, кількість грецьких нафтових танкерів, які відправляються до росії, знизиться на чверть у порівнянні з минулим місяцем і на 60% від червня. Це може турбувати російський уряд, оскільки країні все ще потрібна допомога іноземних судноплавних операторів для доставки всієї своєї нафти на світовий ринок.

Раніше цього місяця Міністерство фінансів США “налякало” деяких власників танкерів, запитуючи їх про дотримання граничного рівня цін на російську нафту, встановленого G7. Представники двох компаній, базованих в Афінах, заявили, що вони обережно оцінюють ситуацію.

Ця обережність підтверджується даними відстеження суден, зібраними Bloomberg, які показують, що грецькі танкери у листопаді перевезуть лише 15 вантажів нафти марки Urals, завантаженої з портів у Балтійському та Чорному морях, порівняно з 20 вантажами у жовтні.

Грецькі судна все ще перевозять близько п’ятої частини всієї російської нафти марки Urals і приблизно одну сьому частину всіх вантажів російської сирої нафти, включаючи ті, які доставляються з терміналів на Тихоокеанському та Арктичному узбережжях країни.

Листи від Мінфіну США, надіслані приблизно 30 фірмам, які контролюють близько 100 нафтових танкерів, викликали занепокоєння серед деяких судновласників. Один з листів, який побачило Bloomberg, вимагав широкого спектра інформації та документації щодо вантажів та учасників цих операцій, погрожуючи ув’язненням у разі невиконання.

Представники двох страхових компаній також заявили, що тон розмов з владою змінився останніми тижнями, свідчачи про суворіше виконання цінового ліміту, встановленого санкціями відносно російської нафти.

Влада США також ввела санкції проти деяких конкретних суден та їх власників, хоча наразі це в основному маловідомі компанії, більшість з яких, за даними Bloomberg, належать державній російській танкерній компанії Sovcomflot.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше