Як дізнатися скільки супутників Starlink зараз в космосі на орбіті Землі та їх точне місцезнаходження на небі

Як раніше повідомлялось, SpaceX має дозвіл на запуск 12 000 супутників та подала заявку на отримання дозволу на запуск ще 30 000 супутників Starlink. Це величезна кількість.

SpaceX виводить в космос супутники партіями по 56 та 22 супутники за раз, в залежності від версії супутника. Starlink v1.5 набагато менші ніж Starlink v2 тому для супутників наступного покоління під обтічником ракети Falcon 9 менше місця. Компанія надіється на те що наступне покоління ракет зі Starship скоро почне виводити більшу кількість супутників за раз.

Наразі SpaceX здійснила 96 успішних місій з виведення супутників Starlink на орбіту, враховуючи сьогоднішню місію 7 серпня 2023 року. В підсумку, наразі виведено в космос 4828 супутників, з них 3903 експлуатуються, а 439 зведено з орбіти та спалено в атмосфері.

Отже, як спостерігати за супутниками Starlink в онлайні?

Для цього існують онлайн сервіси. Найпопулярніший це satellitemap.space який дозволяє “бачити” місцезнаходження кожного супутника Starlink на орбіті, його висоту та іншу додаткову технічну інформацію. Сервіс бере інформацію з відкритих джерел, а в основному із сервісу Space-Track.org – організації, яка спеціалізується на моніторингу космічного середовища для сприяння безпеці в космосі.

Сервіс SatelliteMap також дозволяє “бачити” супутники конкурента Starlink – Oneweb, та супутники глобальної навігаційної системи GPS. І ще, з цікавого, побачити де зараз знаходиться Міжнародна Космічна Станція (МКС).

Також, варто зазначити, інформація з онлайн сервісів про місцезнаходження супутників слугує виключно для інформаційних та ознайомчих цілей та не є комерційними проєктами.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше