Як економити електроенергію з бойлером
В умовах дефіциту електроенергії українцям рекомендовано намагатися не витрачати її забагато. Тому серед різних способів економії світла варто звернути увагу на свідоме використання побутових приладів, яким потрібна велика потужність. Одним із таких пристроїв є бойлер. Розглянемо докладніше, як споживати менше електроенергії з водонагрівачем.
Вимикання бойлера
Це питання, навколо якого найбільше дискусій. З одного боку, вимкнений нагрівач не споживає енергію взагалі. З іншого, нагрів холодного бойлера потребує більшої потужності. Насправді обидва варіанти є вірними, однак спосіб збереження енергії в цьому випадку буде залежати від обсягу баку.
Маленькі до 50 л можна вмикати та вимикати за зручним для вас графіком, вранці чи ввечері. Їхній нагрів не буде споживати занадто багато світла. Великі бойлери краще залишати включеними на підігріві. До того ж можна застосовувати спеціальні режими, які будуть споживати електроенергію економніше. Сучасні моделі обладнані цією функцію, подивитися такі нагрівачі можна тут: https://eldorado.ua/uk/water-heaters/c1039068/. Уважно читайте опис товарів та шукайте необхідну характеристику.
Налаштування температури та обслуговування
Власне, споживання виходить із режимів нагрівача. Для заощадження енергії треба проаналізувати реальні потреби кожного члена родини. Також не можна забувати про обслуговування пристрою. Звертайте увагу:
- Найбільше споживання виникає під час повного нагріву бойлера. Різні моделі виробляють від 60 до 750С. Для сім’ї, де в кожного свої вподобання до температури води, буде зручніше підтримувати вищі показники, проте в цьому випадку потрібно більше енергії. Можна домовитися про середній рівень та встановити його.
- Деякі нові вироби мають зручну функцію віддаленого керування. За допомогою Wi-Fi та спеціального застосунку показники регулюються з будь-якої точки, подивитися подібні товари можна тут: https://eldorado.ua/uk/water-heaters/c1039068/producer=atlantic/. Це допоможе в створенні графіку роботи бойлера.
- Пам’ятайте, що невикористана вода буде холонути у вимкненому нагрівачі. Для економії можна планувати та розподіляти витрати заздалегідь.
- Використовуйте гарячу воду за реальних потреб.
- Перевіряйте пристрій на наявність проблем та несправностей, адже заміна чи серйозне ламання можуть коштувати дуже дорого.
На втрати електроенергії може впливати стан ТЕН. Якщо деталь обросла накипом, нагрів буде гірший, а споживання не зміниться. Гарним розв’язанням проблеми жорсткої води може стати магнієвий анод. Він буде пом’якшувати рідину й запобігати накипу. Змінювати його потрібно приблизно раз на 2 роки.