Як солодка газована вода виходить низькокалорійною
Практично у кожного напою сьогодні є менш калорійний аналог. На смак газована вода з позначкою «0 калорій» або «без цукру», звичайно, злегка відрізняється від солодкого оригіналу, але все-таки багато людей вважають за краще саме такі напої. Але чи правда, що в них дійсно немає калорій? І як взагалі таке можливо?
Така солодка і зовсім не калорійна! Чи це не чудо?
Ні для кого не секрет, що всі напої (і харчові продукти), які повинні бути солодкими, але не містять цукор, зроблені на цукрозамінниках. Найперший з них — сахарин — був створений ще в 1879 році та став порятунком для діабетиків. З того часу багато чого змінилося, ринок підсолоджувачів ріс у міру того, як все більше людей почали цікавитися солодкою, але менш калорійною їжею. Широкий продаж напоїв без цукру почався у 1960-х роках, а до 2004 року, споживання дієтичних газованих напоїв збільшилася аж на 400%!
У чому ж секрет цукрозамінників? Чому вони дають смак, але не калорії? Вся річ у тім, що в основному вони синтетичні, а значить, вони не засвоюються організмом і не мають для людини ніякої енергетичної цінності. Так для газованих напоїв найчастіше використовується аспартам (Е951), який у 200 разів солодше цукру!
На жаль, попри свій жирний плюс «нульової калорійності», синтетичні підсолоджувачі дотепер не вважаються безпечними на 100%. Наприклад, все той же аспартам постійно стає об’єктом різних досліджень. Цей підсолоджувач часто звинувачують у розвитку алергічних реакцій, передчасних пологів та раку. Багато вчених упевнені, що практично всі синтетичні цукрозамінники сприяють розвитку діабету другого типу. Однак є й інші фахівці, які говорять, що в основному дослідження проводилися лише на тварин та в дозах, «далеких від реального життя».
Тому зробити висновок про шкоду або користь синтетичних цукрозамінників досить складно. Якщо ж все-таки ви не довіряєте таким підсолоджувачів, а «зайві калорії» для вас головний ворог, то зверніть увагу на продукти та напої з натуральними цукрозамінниками. До них відноситься: фруктоза, сорбіт, ксиліт, стевія. Ці інгредієнти засвоюються організмом, а ще вони не впливають на розвиток карієсу! Тому «низькокалорійна» продукція з таким складом буде вигравати по всіх параметрах.