Як в Україні: Ізраїль домовляється зі SpaceX про покриття Starlink у прифронтовій зоні

Ізраїль веде переговори зі SpaceX щодо підключення інтернету Starlink для посилення зв’язку під час війни та напередодні очікуваного наземного вторгнення в Сектор Гази.

У заяві ізраїльського міністерства зв’язку йдеться про те, що цей крок забезпечить безперервний доступ до Інтернету в містах на лінії фронту. Представник міністерства додав, що це буде перший раз, коли Ізраїль покладається на мережу Starlink, яка слугуватиме резервом на випадок збою інших систем.

Міністерство розглядає можливість відключення інтернету та телефонних послуг для Гази. Також Ізраїль працює над закриттям ізраїльських офісів катарської державної мережі новин Al-Jazeera, «яка використовується для пропаганди ХАМАС, підбурювання та шкоди національній безпеці під час війни».

Це вже другий воєнний конфлікт, у якому Starlink використовується як важливий, а подекуди єдиний засіб зв’язку – значення супутникової мережі у війні в Україні важко переоцінити. Майже напевно можна сказати, що мережа задумувалася Ілоном Маском не для цього, але ескалація збройного протистояння вносить корективи у мирні мрії. Також війни демонструють надзвичайну важливість супутникового зв’язку, який майже не залежить від комунікацій та інших обставин на поверхні Землі.

Джерело bloomberg

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше