Який АКБ краще витримує морози
Автомобільний акумулятор служить допоміжним джерелом енергії. Він забезпечує запуск двигуна і підтримує роботу електросистем машини за вимкненого мотору. Утворення і накопичення енергії в пристроях відбувається за рахунок хімічних реакцій, для проходження яких потрібні певні умови. Зокрема, йдеться про температуру навколишнього повітря. Багато АКБ справно функціонують за температури не нижче -18°С. Тому якщо в регіоні можливі більш сильні морози, для транспортного засобу краще вибрати спеціалізовану морозостійку модель. В асортименті магазинів автотоварів представлені зимові акумулятори Bosch і пристрої інших торгових марок. У статті ми поговоримо про те, на які характеристики обладнання слід звернути увагу під час купівлі.
Як низька температура повітря впливає на роботу АКБ
Утворення і накопичення енергії в приладі відбуваються завдяки хімічним реакціям, що протікають між пластинами та електролітом. Температура є одним з найважливіших чинників, що впливають на перебіг хімічних реакцій. Тому нескладно дійти висновку, що під час морозу процеси можуть сповільнюватися. Щодо акумуляторної батареї знижується як швидкість підзарядки, так і рівень струмовіддачі.
У холодну пору року для запуску мотора транспортного засобу може знадобитися більше енергії. Тому стандартний пристрій не завжди здатний впоратися з цим завданням.
На які параметри потрібно звертати увагу під час купівлі АКБ для зими
До основних критеріїв належать:
- Струмовіддача. Досвідчені автовласники визначають цю величину за значенням струму холодної прокрутки. Чим вищий цей показник, тим більшу струмовіддачу має обладнання за низької температури навколишнього повітря.
- Ємність. Для внесення в технічну документацію цей показник вимірюється у звичайних умовах. Але за зниження температури швидкість хімічних процесів, що протікають в АКБ, сповільнюється, а ємність падає. Тому для експлуатації в зимовий період слід вибирати пристрої із запасом ємності на 20–25%.
Які акумулятори краще переносять морози
Одними з найнадійніших вважаються класичні свинцево-кислотні пристрої. У них між пластинами зі свинцю знаходиться рідкий кислотний електроліт. Такі моделі відрізняються високою швидкістю зарядки, і це має велику перевагу під час експлуатації транспортного засобу в режимі коротких поїздок.
Хороші робочі показники в зимовий час демонструють також акумулятори AGM. Конструктивною особливістю таких моделей є збільшена кількість активних пластин. Це забезпечує підвищену ємність і струмовіддачу та робить обладнання придатним для експлуатації за низьких температур.