Японські вчені показали дивовижні кадри, що доводять можливість рослин спілкуватись між собою
Вчені з Університету Сайтама в Японії зняли відео, яке показує, як рослини сприймають і реагують на сигнали небезпеки від своїх сусідів.
Рослини використовують тонкий туман сполук, що переносяться повітрям, для комунікації та захисту одна від одної.
Дослідники встановили насос для передачі сполук, що виділяються пошкодженими комахами рослинами, на їхніх неушкоджених сусідів. За допомогою флуоресцентного мікроскопа вони візуалізували реакцію рослин на ці сигнали небезпеки.
В експерименті гусениці були поміщені на листя томату і Arabidopsis thaliana, після чого спостерігалася реакція неушкоджених рослин. Рослини були генетично змінені для виявлення сигналів кальцію, аналогічних тим, що використовують людські клітини для спілкування.
Результати дослідження показали, що рослини реагують на сигнали небезпеки протягом хвилини після впливу, і продихи, через які вони “дихають” CO2, відіграють роль у цьому процесі.
Масацугу Тойота, молекулярний біолог і старший автор дослідження, зазначає, що ця “ефірна комунікаційна мережа” рослин відіграє ключову роль у своєчасному захисті одна одної від загроз. Ці нові відкриття можуть пролити світло на складні механізми спілкування рослин, раніше невидимі для людського ока.
Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.