Євро — все: білорусь перейшла на торгівлю у російських рублях

Тепер частка російського рубля займе 60%, долара — 30%, китайського юаня — 10%.

Правління Нацбанку білорусі вирішило прибрати євро з кошика іноземних валют та замінити його російським рублем. Про це йдеться на сайті Нацбанку.

У повідомленні сказано, що зараз торговельні оточення республіки частіше ведуться з росією, ніж з Євросоюзом. Тому розрахунки в євро скоротилися, а от у рублях навпаки зросли.

“У цих умовах змінилася структура торгових операцій ВАТ “білоруська валютно-фондова біржа”. Відбулося зростання обсягів операцій з російським рублем та їх частки в загальному обсязі операцій фондового ринку при одночасному зменшенні обсягу та частки операцій з євро”, — заявили в Центробанку.

Тепер частка російського рубля займе 60%, долара — 30%, китайського юаня — 10%.

“Водночас торги євро на білоруській валютно-фондовій біржі триватимуть, а офіційний курс білоруського рубля до євро визначатиметься на основі інформації про крос-курс євро до долара на міжнародних фінансових ринках”, — заявили в регуляторі.

Зазначимо, що навесні 2022 року президент рф володимир путін назвав низку світових валют, включаючи долари та євро, які скомпрометували себе. Тому він наказав російському уряду перейти на розрахунки в рублях за постачання газу, відмовившись від валютних розрахунків.

Раніше, президент білорусі олександр лукашенко погрожував Україні за небажання нашої влади вести переговори з країною-агресором. За його словами, на Україну чекає тотальне знищення.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше