Ігристі вина з Південної Америки
Південна Америка давно стала частиною Нового світу у сфері виноробства. Чилі славиться своїми демократичними гідними сухими винами, Аргентина виробляє чудові вина з мальбеку, а Уругвай — неймовірні екземпляри з танату. А ось про ігристі вина майже нічого невідомо. Насправді, напої з країн Південної Америки можуть здивувати навіть досвідченого сомельє.
Чилі
Чилійська виноробня Vina Valdivieso виробила своє перше ігристе вино у 1879 році. Тоді вони зухвало назвали свою компанію Champagne Valdivieso. Після стабільного столітнього розвитку на американському ринку вони почали виробляти напої на виноробні Lontue у долині Curico. Сміливо назвали себе виробником шампанського та створювали вина за класичною технологією. Але згодом почали робити ігристе за методом Шарма.
На їхніх виноградниках ростуть переважно Шардоне, Сіру та Совіньйон Блан. Зараз виноробня посідає друге місце за обсягом виробництва вина в Чилі та постачає ігристе більш ніж у 60 країн, а найбільше — у Велику Британію, Німеччину та Китай.
У Чилі є ще багато малих виноробень, основна їхня частина розташована на півдні країни в регіоні Осорно. Наприклад, виноробня Fervor del Lago Ranco виробляє ігристе за класичною технологією з трьохрічною витримкою на осаді.
Багато виробників експериментують з місцевим теруаром, щоб зрозуміти, чи вдасться створити гідне ігристе.
Аргентина
Країна стейків і танго розпочала свій шлях у розвитку ігристих вин у 1902 році. Два винороби з Німеччини Карлос Каллес і Ханс он Толл почали паралельно виробляти ігристе в регіоні Мендоса. Винороби у 1890-х роках завезли лозу Піно Нуар і більше 8 років експериментували з нею на аргентинському ґрунті. Вони робили ігристе за класичною технологією, але тільки Каллес активно розвинувся і став залучати кращих фахівців, а Толл поступово пішов зі сфери.
Другий виток розвитку аргентинських ігристих вин стався 1959 року, коли на місцевий ринок занесло французів із Шампані — Moet & Chandon. Саме Аргентина, а не США, як багато хто вважає, стала першою країною-філією за межами Франції, де великий шампанський Дім почав робити своє вино. Вони також привезли із собою лози Піно Нуар, знайшли найпрохолодніший теруар і почали виробляти фруктовий та освіжаючий екстрабрют. Нині виноробня є виробником №1 на ринку ігристих в Аргентині.
Купити цей брют ви можете на сайті спеціалізованого алкомаркету Маудау, де кожен знайде алкогольний напій до смаку.
Бразилія
Країна зі своїм тропічним кліматом теж змогла налагодити виробництво ігристих вин. Для цього виноробам довелося розбити виноградники на півдні країни, ближче до Уругваю, щоб допомогти винограду дозріти у більш прохолодних умовах.
Регіон Серра Гауча — батьківщина бразильських ігристих за класичною технологією. Історія виробництва розпочалася у 1970-х роках, коли регіон відвідали технологи з Moet & Chandon.
Невеликими кроками справа пішла вгору — і безліч дрібних виноробень почали виробляти ігристий напій. Деякі — за класичною технологією з Піно Нуар, Шардоне та Рислінгу. Проте більшість — методом Шарма, щоб задовольнити попит на місцевому ринку.
Також у Бразилії запустили виробництво слабоалкогольних солодких та напівсолодких ігристих у стилі Asti. Вони дуже популярні, тож легко можуть конкурувати з італійськими зразками.