Ілон Маск і Пентагон заключили угоду на суму 1,8 мільярда доларів для секретних місій США

У 2021 році під покровом секретності компанія SpaceX уклала угоду з урядом США на 1,8 мільярда доларів. Ця інформація, що просочилася у ЗМІ, привідкрила завісу над тісною співпрацею SpaceX з американськими військовими та розвідслужбами.

Офіційні особи зберігають мовчання про деталі угоди, але масштабність і секретний характер не залишають сумнівів у її стратегічній важливості. За словами експертів, сума в $1,8 млрд – це вагома інвестиція в майбутнє, покликана забезпечити SpaceX стабільний приплив доходів у найближчі роки.

У рамках місії дітище Ілона Маска задіє афілійовану компанію Starshield для роботи з державними клієнтами, яка вже має пристойний досвід співпраці з Пентагоном. Останньою віхою такої взаємодії є минулорічний контракт на $70 млн.

Starshield пропонує широкий спектр послуг, зокрема:

  • безпечний супутниковий зв’язок за допомогою мережі Starlink, яка може бути використана для забезпечення захищеної комунікації між військовими та урядовими структурами;
  • збір даних про Землю завдяки використанню оптики і датчиків орбітального угруповання Starlink в інтересах розвідників і військових картографів;
  • нарощування на орбіті кількості датчиків та інструментів спостереження завдяки запуску відповідних космічних апаратів.

Співпраця SpaceX з держструктурами США має тенденцію до розширення, що забезпечить SpaceX новими контрактами.

Пацифісти, тим часом б’ють на сполох через збільшення впливу SpaceX на геополітику і світовий баланс сил.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше