Ілон Маск отримав відзнаку “суперрозповсюджувача” фейків та дезінформації від NewsGuard

Рейтингова система NewsGuard, призначена для аналізу та ранжування новинного контенту, визнала Ілона Маска “супер джерелом” дезінформації про військове протистояння Ізраїлю і ХАМАС. Соцмережа, що належить мільярдеру, використовується для поширення найвідоміших фейкових новин про ізраїльсько-палестинську війну.

За даними Newsweek, 3/4 найбільш “вірусних” публікацій про військовий конфлікт просуваються власниками “верифікованих” X-акаунтів. Перевірка акаунтів за гроші була впроваджена Маском у березні поточного року. Для отримання “синьої галочки” достатньо заплатити 8 USD. Алгоритми X віддають пріоритет постам, опублікованим власниками “верифікованих” профілів.

Можливість отримання “галочки” за гроші виявилася для ботів справжньою небесною манною. “Перевірені” адміністрацією X акаунти дають їм змогу охоплювати більшу аудиторію. Результати аналізу NewsGuard свідчать про те, що 186 із 250 основних фейкових новин були опубліковані в X у період 07.10-14.10 власниками верифікованих профілів. До найбільш брехливих фейкових новин належать:

  • Продаж Україною озброєнь ХАМАС.
  • Вбивство Ізраїлем 33 тис. дітей у Секторі Гази за останні п’ять років.
  • Відео з палестинськими дітьми в клітках.
  • Відео із захопленими в полон ізраїльськими чиновниками.
  • Інсценування нападу журналістами CNN.
  • Виділення Білим домом 8 млрд USD в якості допомоги Ізраїлю.

Загалом публікаціям, які не відповідають дійсності, вдалося отримати 1,3 млн розповсюджень. Протягом одного тижня користувачі з усього світу переглянули їх 100 млн разів.

Джерело Newsweek

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше