Індія хоче відмовитись від закупівлі російської зброї – ЗМІ

Індія прагне дистанціюватись від росії як свого найбільшого постачальника зброї, після того як війна рф проти України підірвала здатність постачати комплектуючі та запчастини.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

Індія як найбільший у світі імпортер зброї, поступово переорієнтовується на Захід, оскільки США прагнуть зміцнити зв’язки в Індо-Тихоокеанському регіоні.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, протягом останніх двох десятиліть росія поставила 65% закупівель зброї Індії на суму понад 60 мільярдів доларів, але війна в Україні прискорила поштовх до диверсифікації індійської бази озброєнь.

“Ми навряд чи підпишемо якусь велику військову угоду з росією. Це було б “червоною лінією” для Вашингтона”, — сказав Нандан Уннікрішнан, експерт з питань Росії в аналітичному центрі Observer Research Foundation у Нью-Делі.

За словами експертів і чиновників, росія публічно закликала Індію посилити оборонні зв’язки, але прем’єр-міністр Нарендра Моді зосередив свою увагу на внутрішньому виробництві із застосуванням західних технологій.

Такі зусилля краще вписуються в програму Моді Make in India, спрямовану на заохочення внутрішнього виробництва. За словами міністра оборони Індії, протягом наступного десятиліття країна планує витратити майже 100 млрд дол на оборонні замовлення.

Індія і США планують “прискорити” технологічне співробітництво і спільне виробництво в галузі оборонної промисловості. У 2023 році країни уклали угоду, в рамках якої компанія General Electric вироблятиме в Індії двигуни для своїх винищувачів. Це стало першою подібною поступкою США країнам, які не є союзниками.

Також за даними джерел Reuters, Індія розглядає можливість закупити французькі винищувачі для свого новітнього авіаносця, а також хоче виробляти підводні човни за французькою, німецькою чи іспанською технологією та винищувачі з американськими і французькими двигунами.

Джерело pravda

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше