Індія розмістить лазерну систему боротьби з безпілотниками на кордоні з Китаєм

Армія Індії отримала першу партію з семи нових інтегрованих систем виявлення і перехоплення безпілотників (IDD&IS) для використання вздовж кордону з Китаєм, в той час, як Оборонно-дослідницька та розробницька організація (DRDO) працює над розробкою більш потужних систем зброї спрямованої енергії (DEW), включно з високоенергетичними лазерами та потужними мікрохвильовими системами.

Видання The Times of India зазначає, що ці мобільні системи здатні виявляти та знищувати безпілотники на відстані від 5 до 8 км за допомогою методів “м’якого” (глушіння сигналів) та “жорсткого” (лазерне знищення) ураження, при цьому ефективність “м’якого” ураження охоплює діапазон від 2 до 5 км, а “жорсткого” — понад 800 метрів.

Розроблені DRDO спільно з Bharat Electronics, ці системи являють собою версії Mark-1, що належать до армійської протиповітряної оборони (AAD) та призначені для доповнення існуючих засобів протидії безпілотникам. Індійські збройні сили планують запровадити вдосконалені версії IDD&IS зі збільшеною дальністю перехоплення, враховуючи зростаючу військову значимість безпілотників та ройових дронів, демонстровану в різних міжнародних конфліктах, а особливо у війні в Україні.

З огляду на стратегічні виклики та чотирирічне військове протистояння з Китаєм у східному Ладакху, Індія активно працює над створенням національної програми розвитку радіоелектронної боротьби (РЕБ) і посилення своїх оборонних можливостей через розробку більш потужних та ефективних систем протидії безпілотникам, зокрема, шляхом розширення дальності та точності лазерної зброї.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше