Індія запустила свою станцію для вивчення Сонця (відео)
Організація космічних досліджень і розробок Індії (ISRO) запустила ракету з космічним апаратом Aditya-L1 в рамках першою місії, присвяченою спостереженню за Сонцем.
Про це пише Reuters.
Запуск відбувся о 9:20 за київським часом. Пізніше ISRO повідомила в X (колишній Twitter), що апарат успішно вийшов на орбіту.
PSLV-C57/Aditya-L1 Mission:
The launch of Aditya-L1 by PSLV-C57 is accomplished successfully.
The vehicle has placed the satellite precisely into its intended orbit.
India’s first solar observatory has begun its journey to the destination of Sun-Earth L1 point.
— ISRO (@isro) September 2, 2023
За чотири місяці Aditya-L1 подолає майже 1,5 млн км, поки не досягне точки Лагранжа L1 між Сонцем і Землею.
Точки Лагранжа — це місце рівноваги між двома масивними орбітальними тілами, де об’єкти під дією гравітації залишаються на місці та мінімізують споживання палива.
Мета індійської місії спостереження за Сонцем Aditya-L1
Космічний апарат залишиться на орбіті для збору даних, які мають допомогти дослідникам з’ясувати, чому корона Сонця гарячіша за його поверхню. Вони також сподіваються отримати інформацію про те, як випромінювання зірки та різні явища впливають на системи зв’язку, супутники та електромережі.
Розуміючи ці ефекти, космічні компанії та агентства зможуть краще захищати апарати на орбіті. Наприклад, передбачення викидів корональної маси допоможе попередити операторів, щоб ті могли завчасно вимкнути живлення супутників.
Крім того, вчені сподіваються, що Aditya-L1 проллє світло на поведінку сонячного вітру і на те, як активність зірки може впливати на клімат Землі в довгостроковій перспективі.