Українці масово виїжджають з Польщі – у чому причина

“70-80% біженців повернулися до України, поїхали до Німеччини чи ще кудись”

Українські біженці, які від початку повномасштабного вторгнення виїхали до Польщі і залишались там тривалий час, масово виїжджають з європейської країни.

Українці за 1,5 року війни у нашій країни встигли адаптуватися в Європі, знайшли житло та роботу і не квапляться повертатися додому до завершення бойових дій. Водночас біженці, які отримали прихисток у Польщі, почали масово залишати європейську країну.

У своїй нещодавній доповіді експертка з ринку праці Ганна Судольська наголосила на змінній динаміці на європейському ринку праці. Вона відмітила, що поляки переважно надають перевагу роботі у сусідній Німеччині, через вищий заробіток. На це звернули увагу й українці, які також перебувають у пошуках роботи.

Ганна Судольська каже, що останнім часом кількість роботи для українських біженців зменшилася, зокрема й сезонної. За словами експертки, у 2022 році “кадрові проблеми готелів та рестораторів вирішував наплив жінок-біженок з України”. Але цього року українці вирушають в інші європейські країни, де зможуть отримати більш високооплачувану роботу, або ж просто повертаються додому в Україну.

“Сьогодні ми бачимо, що 70—80% із цих людей не повернулися до роботи. Швидше за все, вони повернулися до України, поїхали до Німеччини чи ще кудись на роботу”, – резюмує Судольська.

В Управлінні соціального страхування Польщі наголосили на тому, що сприяння утриманню українських біженців стало пріоритетом, враховуючи, що кількість переселенців зростає. У зв’язку з цим, влада попередила про необхідність для бізнесів створювати середовище, яке б спонукало українців залишатися працювати у Польщі.

Зокрема, йдеться про необхідність запровадження інтенсифікованих програм навчання та покращення умов праці з урахуванням поширених демографічних моделей.

Джерело rp.pl

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше