Інтернет-колапс у росії: другу добу відсутній доступ до ключових сервісів, у тому числі банківських та соцмереж

У доменній зоні держави-терористки російської федерації вже другу добу спостерігаються серйозні проблеми з дозволом (резолвом) доменних імен. На цю мить користувачі повідомляють про відсутність доступу до сайтів і сервісів великих банків країни-агресорки, маркетплейсів та інших служб, включно з «Яндекс» і «ВКонтакте». Повідомлення про труднощі з доступом до сайтів і проблеми в роботі застосунків почали масово надходити вчора увечері.

Повідомляється, що причиною цих проблем став злам DNSSEC — набору розширень протоколу DNS, покликаного гарантувати правдивість і цілісність даних. Тимчасовим рішенням для окупантів стало підключення до сервісів за IP адресою. Проблема торкнулася сервісів різних провайдерів рф, оскільки цифрові підписи доменів у зоні ru виявилися підписані неправильно.

«Технологія DNSSEC вкрай важлива, вона додає до DNS цифрові підписи, які забезпечують підтвердження достовірності DNS-записів і забезпечують цілісність даних у DNS, що є неодмінною умовою для надійної ідентифікації ресурсів у мережі. Завдяки цій технології в доменній зоні ru знижується до нуля ймовірність підміни IP-адреси під час хакерських атак», — зазначають російські програмісти.

Працівники ресурсу «Код Дурова» підтвердили, що фіксують зниження обсягів трафіку, однак проблема виникла не на боці оператора. Аналогічний коментар надійшов і від «білайну», а також Tele2. Сайти російських ЗМІ також фіксують різкий спад трафіку.

Зазначається, що збій стався в АНО «Координаційний центр національного домену мережі Інтернет», і його фахівці вже займаються усуненням неполадок. Директор Координаційного центру російських доменів Андрій Воробйов прокоментував: «Координаційний центр доменів .ru/.рф повідомляє про те, що виникла технічна проблема, яка торкнулася зони .ru, пов’язана з глобальною інфраструктурою DNSSEC. Фахівці Технічного центру Інтернет і МСК-IX працюють над її усуненням. Наразі для абонентів НСДІ проблему вирішено. Тривають відновлювальні роботи».

Нагадаємо — внаслідок успішних дій невідомих кіберволонтерів на росії виник масштабний збій у роботі одного з найбільших інтернет-провайдерів «акадо-телеком». Компанія забезпечує послугами низку державних структур терористичної росії, зокрема адміністрацію путіна, фсб, фсо, органи місцевого самоврядування у москві та інших регіонах, «сбєрбанк» тощо.

Джерело noworries

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше