Інженер з України очолив Марсіанську дослідницьку станцію США

Український інженер Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію в пустелі Сан-Рафаель у штаті Юта, США
Про це повідомляє Голос Америки.

Зазначається, що Марсіанська пустельна дослідницька станція від початку нульових розташована в штаті Юта, в пустелі Сан-Рафаель, де проводять геологічні та соціальні дослідження, що симулюють можливе життя астронавтів на поверхні Червоної планети.

“Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо”, – заявив Сергій Якимов.

Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів. Вони живуть у спеціальних модулях. Харчуються овочами та фруктами з “марсіанської” теплиці. Назовні виходять лише у скафандрах.

За словами Якимова, найважче в ізоляції впоратися з нудьгою. За 20 років було проведено багато досліджень із взаємодії людей у таких умовах.

“Найновіші результати досліджень, які були проведені групою з Європи, встановили, що найкращий екіпаж, який полетить на Марс, має складатися повністю з жінок”, – зазначив він.

Подібні дослідження вказують на те, що жінки порівняно з чоловіками споживають менше ресурсу – повітря, води та їжі, яких обмаль у космосі.

“Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Можна звичайно просто сидіти на дивані та казати, що я хочу стати астронавтом. Проживаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером у маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів людини в космос я все ще не міг. І тут була така можливість долучитися до цієї справи на станції”, – розповів Якимов.

Марсіанська пустельна дослідницька станція створена громадською організацією – “Марсіанським товариством”, яке фінансується різними донорами. Серед них мільярдери Джеф Безос та Ілон Маск.

Якимов впевнений: хоч політ на Марс наразі далека перспектива, дослідження, які проводять на марсіанській станції можуть поки стати корисними й на Землі.

Наступним етапом у своїй кар’єрі Сергій бачить роботу в НАСА у Космічний центр в Г’юстоні, який, зокрема, займається підготовкою астронавтів, але для цього спершу потрібно отримати громадянство США.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше