Історичний момент, турецький винищувач 5-го покоління KAAN здійснив перший політ (відео)

Після серії наземних випробувань турецький літак 5 покоління здійснив перший політ. Винищувачем керував льотчик-випробувач Барбарош Демірбаш.

Турецький національний бойовий літак KAAN, який було розроблено Turkish Aerospace Industries, вперше здійнявся в небо. Про це повідомляє Defence Turk.

Вранці 21 лютого 2024 року турецький винищувач KAAN вперше здійнявся в небо межах серії випробувань. Наприкінці 2023 року літак пройшов низку випробувань:

  • катапультного крісла;
  • статичні випробування систем керування;
  • систем авіоніки;
  • запуск і тестування двигуна;
  • прохід на злітній смузі.


Після цього було дозволено здійснити перший зліт. Окрім цього у виданні повідомляють, що розпочато будівництво ще двох тестових літаків KAAN. Готовність одного з них має бути вже в середині цього року, а перший літак надійде у стрій Повітряних сил Туреччини у 2028 році.

KAAN в супроводі з F-16 Фото: SavunmaSanayiST

У прототипі KAAN використовується американський двигун F110, як і на F-16. Анкара подала запит у США щодо спільного виробництва двигунів GE Aerospace. Загалом закуплено 6 двигунів для трьох перших прототипів.

KAAN здійснив перший випробувальний політ Фото: Twitter / Selçuk Bayraktar

Відомо, що випробувальний політ здійснив льотчик-випробувач Барбарош Демірбаш. Після приземлення літака глядачі і розробники зустріли борт оваціями.

Нагадаємо, 15 лютого посол Боднар заявив, що Україна планує придбати турецькі винищувачі KAAN. До того ж українські спеціалісти беруть участь в розробці літака 5 покоління.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше