IT Meets Tech, експерти розповіли про майбутнє ШІ в Україні
IT Meets Tech «Квантовий стрибок: AI переосмислює можливості» — перша конференція Lviv IT Cluster за межами Львова зібрала 1 лютого прихильників ШІ-технологій в Інноваційному парку Unit.City у Києві.
На конференції відбулася панельна дискусія про майбутнє штучного інтелекту, в якій взяли участь CEO та кофаундер Wantent Олексій Шалденко, співзасновник blackbox.ua, експерт Українського фонду стартапів Станіслав Под’ячев, СTO Handy.ai та Chief Architect у PLATMA Дмитро Нечай, директорка директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України Юлія Пархоменко.
Про майбутнє ШІ
Головні тенденції навколо штучного інтелекту — це персоналізація та регуляція, вважає Олексій Шалденко. Останній гучний скандал з відвертими зображеннями та відео з Тейлор Свіфт, згенеровані штучним інтелектом, що з’явилися у соціальній мережі X, продемонстрував ступінь небезпеки технології для приватного життя.
«З погляду бізнесу треба думати про етику, інтелектуальну власність у цій сфері» – Олексій Шалденко
Дмитро Нечай наголосив, що мета технології — прибрати рутину з купи процесів у різних галузях. Звільнити людей від цього.
«Робота будь-якого менеджера спрощується неймовірно. Всюди потрібна автоматизація. Кожна науково-технічна революція звільняє людей від роботи, хоча потім вони створюють собі нову» – Дмитро Нечай
Уже тепер штучний інтелект допомагає у галузі Defence Tech, де ставку роблять саме на військові інновації. У майбутньому на нього покладають великі надії у розмінуванні, відбудові країни, побудові стратегій.
Про регулювання ШІ
В ЄС до 2026 року планують врегулювати ШІ. Тож, якщо українські компанії та стартапи планують виходити на ринки Європи, вони мають бути готовими до правил, що там діють, зазначила Юлія Пархоменко.
«Роль держави — регулювання та підтримка. Ми маємо створити умови для розвитку бізнесу, але й повинні захистити користувачів від небезпеки з боку штучного інтелекту» – Юлія Пархоменко
В Україні планується поступове впровадження регуляції. Наразі створюється white paper для українських підприємців, яку незабаром опублікують, щоб компанії розуміли, до чого готуватися, що потрібно впроваджувати, як адаптувати бізнес до вимог ЄС.
Станіслав Под’ячев закликав бути технооптимістами. На його думку, підприємець — це той, хто має мрію, і він не має озиратися на той ступінь свободи, яке дає суспільство, бо йдеться про еволюційні процеси. Зараз людство із ШІ намагається вийти на новий рівень.
«США зазвичай займаються технологіями, а Європа регулюванням. Поки нас не взяли в ЄС, ми можемо не копіювати усі їхні обмеження щодо регуляції ШІ. І всі затиснуті в Європі підприємці зможуть знайти тут вільну територію та розвивати продукти. Коли уряд забороняє якусь технологію, програє народ» – Станіслав Под’ячев
«Регуляція ШІ є неетичною, тому що ШІ — це інструмент», — погоджується з ним Дмитро Нечай. На його думку, що більше регуляцій, то більше влади та можливостей концентрується в руках держави. І опанувати технологію однаково можливо, тільки складніше.
«Давайте дамо можливість бізнему піти вперед. Навіщо сповільнювати нову технічну революцію в Україні? Зараз це можливість зробити стрибок в Україні, а потім вже регулювати» – Дмитро Нечай
Він нагадав, що зробити «Дію» в ЄС було неможливо щодо регуляції, але тепер це унікальний продукт, що цікавить їхні ринки. Так само має бути із штучним інтелектом.