Італійські винищувачі перехопили російські літаки над Балтійським морем

Повітряні сили Італії перехопили невідомі літаки над міжнародними водами в Балтійському морі, вони виявилися російськими.

Агенція Reuters з посиланням на обізнані джерела підтверджує, що літаки були російськими.

«За останні 24 години в Мальборку двічі винищувачі Eurofighter Повітряних сил 4-го крила ризикували над міжнародними водами Балтійського моря», – йдеться в заяві італійських ПС.

Підняття літаків запросили у командуванні НАТО для перехоплення літака, що пролітав над міжнародними водами Балтійського моря вранці 28 та 29 березня.

Після цього тривогу підняв Центр командування та управління повітряними операціями НАТО, що базується в Удемі у Німеччині.

Винищувач Eurofighter Typhoon Повітряних сил Італії. Березень 2024. Польща. Фото Повітряні сили Італії

Військові не надали жодних подробиць, повідомивши, що після перехоплення італійські літаки повернулися на польську базу в Мальборк.

Два джерела в оборонному відомстві повідомили агентству, що російські літаки були помічені радарами, але не відповідали на прохання вийти на зв’язок.

Тактична група «4-го крила» використовує чотири літаки Eurofighter Typhoon.

«Завдяки цим літакам можна гарантувати перехоплення будь-якого підозрілого сліду, виявленого радаром, за кілька хвилин», – зазначили у Повітряних силах.

Італійський контингент дислокований в аеропорту Кролево в Мальборку діє разом з Повітряними силами Польщі для захисту північно-східного флангу Атлантичного альянсу.

Нагадаємо, у 2023 році Сили швидкого реагування Королівських повітряних сил перехоплювали російський протичовновий літак Ту-142 північніше Шотландії.

Винищувач Typhoon FGR.4 зі складу QRA супроводжує один із перехоплених протичовнових літаків Ту-142. Фото Royal Air Force

Тоді також для перехоплення російського літака залучили європейські винищувачі Eurofighter Typhoon.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше