Ізраїль через телефони відстежує евакуацію понад 1 млн жителів Гази

Військові таким чином оцінюють, скільки людей виїхали з місця потенційних бомбардувань.

Журналісти The New York Times побували у диспетчерській на військовій базі Ізраїлю, де фахівці відстежують переміщення сотень тисяч жителів Гази.

На величезному комп’ютерному екрані відображена карта північної частини Гази — густонаселеної території з приблизно 1,1 мільйона жителів, яких у п’ятницю закликали до евакуації заради безпеки. Використовуючи дані, зібрані переважно з мобільних телефонів, карта надає військовим оцінку в реальному часі того, скільки людей прислухалися до вимог.

Палестинці, які в п’ятницю покинули північну частину Сектора Газа, прямуючи на південь, біля Хан-Юніса.

Армія Ізраїлю протягом кількох днів телеграфувала, що незабаром розпочне наземну операцію на півночі Гази, щоб витіснити ХАМАС — озброєне палестинське угруповання, яке контролює сектор та здійснило терористичні атаки 7 жовтня, вбивши понад 1400 людей і викравши щонайменше 199. За даними органів охорони здоров’я Гази, внаслідок ізраїльських контратак загинули понад 2800 палестинців.

Деякі райони на карті відзначені білим та червоним кольорами, що свідчить про те, що в них ще перебуває чимала кількість мешканців. Території у зеленому та жовтому кольорах сигналізують про те, що більша частина людей звідти виїхала.

«Це не на 100% ідеальна система, але вона дає інформацію, необхідну для прийняття рішення. Кольори говорять про те, що ви можете, а що не можете робити», — сказав генерал Уді Бен-Муха, який контролює процес моніторингу.

Оскільки політичні лідери Ізраїлю ще не дали остаточного дозволу на наземну операцію, військові в понеділок перебували в «‎режимі утримання». Ще вночі війська залишалися згрупованими на кордоні Гази, але не перетнули його.

Ізраїльські солдати зі снарядами під час підготовки до руху до сектора Газа в Беері, Ізраїль.

Армія в останні хвилини проводила підготовку та надавала спорядження для сотень тисяч військових резервістів, а політичні лідери проводили поки безрезультатні перемовини щодо відкриття кордону Гази з Єгиптом для проїзду евакуйованих людей і конвоїв допомоги.

Тим часом все більше цивільних палестинців залишають північну Газу, прямуючи у жахливі умови на південь, де не вистачає житла, палива, води, медикаментів і їжі — і де також тривають удари Ізраїлю.

Тим часом все більше цивільних палестинців залишають північну Газу, прямуючи у жахливі умови на південь, де не вистачає житла, палива, води, медикаментів і їжі — і де також тривають удари Ізраїлю.

На столі Уді Бен-Мухи розкладені досьє та електронні таблиці з номерами телефонів сотень лідерів громад Гази, директорів лікарень та адміністраторів шкіл — до усіх миттєво може зателефонувати солдат із диспетчерської. На дошці неподалік помічники детально описали час регулярного розкидування листівок по всій північній Газі.

На онлайн-карті тим часом зникають червоні та білі плямі — до 700 000 жителів Гази перемістилися на південь вдень у понеділок, тоді як близько 400 000 ще залишилось на півночі.

Палестинці кажуть, що такі заходи мало що значать на тлі великої кількості людських жертв і труднощів, спричинених бомбардуваннями та переміщенням. Багатьом людям не вистачає транспорту, щоб переїхати на південь, або вони занадто слабкі, щоб здійснити цю подорож.

Метод моніторингу вже використовувався під час ударів ВПС Ізраїлю по Рімалу, елітному району в Газі, який залишився в руїнах після бомбардування минулого вівторка у відповідь на напади ХАМАС. Ізраїльські офіційні особи заявили, що терористи побудували там військову інфраструктуру.

Рімал, заможний район Гази, залишився в руїнах після бомбардування 10 жовтня.

Напередодні цієї атаки солдати з диспетчерської зателефонували деяким жителям цього району, щоб спонукати їх піти, заявив генерал. Коли територія «‎позеленіла» інформацію про те, що на місці залишилось менше чверті населення передали військо-повітряним силам.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше