Ізраїль стежить за Газою: розгорнута масова програма розпізнавання облич

Зображення співставляють з базою даних палестинців, які нібито мають зв’язки з ХАМАС.

Як повідомляє The New York Times, ізраїльська військова розвідка запровадила в Газі експериментальну програму розпізнавання обличчя, створену тель-авівською компанією Corsight, для ідентифікації людей, пов’язаних з ХАМАС.

Після атак 7 жовтня офіцери ізраїльської армії ідентифікували потенційні цілі, переглянувши записи з камер безпеки та відео, які ХАМАС завантажив у соціальні мережі. Також для розпізнавання людей залучили деяких палестинських в’язнів.

Corsight використала отримані фото для створення інструменту розпізнавання облич і хвалилася, що її технологія може точно ідентифікувати людину, навіть якщо видно менш як 50% їх обличчя. Щоб розширити базу даних, ізраїльські військові встановили контрольно-пропускні пункти, оснащені камерами розпізнавання облич, уздовж основних доріг, якими палестинці тікали на південь.

Водночас військові кажуть, що інструмент не завжди був точним — у випадках, коли кадри були зернистими або обличчя людей було закрите, він помилково ідентифікував їх як пов’язаних з ХАМАС. Подібним чином система позначила палестинського поета Мосаба Абу Тоху, який в середині листопада намагався виїхати з Гази до Єгипту через один з ізраїльських КПП. Повідомляється, що чоловіка утримували в ізоляторі, допитували та били протягом двох днів — перш ніж без пояснень відпустити.

Технологію Corsight доповнили безплатною Google Photos, куди завантажили бази даних і скористались функцією пошуку за фото для подальшої ідентифікації людей. Один з офіцерів сказав Times, що інструмент Google працював краще та виявляв людину, навіть якщо видно лише невелику частину обличчя.

У жовтні, як повідомляв Forbes, деякі лікарні в Ізраїлі почали використовувати технологію Corsight для ідентифікації пацієнтів з «пошкодженнями», співставляючи зі знімками, які надіслали родичі.

У 2020 році Corsight заявила, що її технологія може ідентифікувати обличчя в масках, а за два роки після цього повідомила, що розробляє інструмент, який може «створити модель обличчя людини на основі її ДНК». Торік Corsight співпрацювала зі столичною поліцією в Боготі, Колумбія, щоб шукати підозрюваних у вбивствах і крадіжках у громадського транспорту.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше