James Webb зробив фото галактики NGC 3256, яка з’явилася 500 млн років тому внаслідок зіткнення двох інших галактик
Космічний телескоп James Webb показав результат зіткнення двох галактик, яке відбулося пів мільярда років тому, пише space.
Що відомо
Унаслідок зіткнення двох галактик 500 млн років тому народилася нова галактика. Вона називається NGC 3256 і розташована на відстані приблизно 120 млн світлових років від нашої планети. Вчені вважають, що спостереження за нею дасть змогу більше дізнатися про те, як відбуваються злиття галактик і надмасивних чорних дір, що знаходяться в їхніх центрах.
Зіткнення запустило процес активного формування зірок. Це відбувається через об’єднання хмар із космічного пилу та газу. При цьому вже наявні зірки не стикаються одна з одною через величезні відстані.
На світлині, яку було зроблено космічним телескопом, учені відзначили червоним кольором ділянки, де формування зірок відбувається найбільш інтенсивно. Зірки випромінюють інфрачервоне світло, змушуючи галактику світитися. Це робить NGC 3256 ідеальною метою для телескопа James Webb, який спостерігає за об’єктами у Всесвіті в інфрачервоному діапазоні.
На зображенні також можна помітити цілі нитки із зірок. Вони були вирвані зі своїх галактик шляхом гравітаційної взаємодії. Знімок NGC 3256 було зроблено космічною обсерваторією з використанням даних камери ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam) і приладу середнього інфрачервоного діапазону (MIRI).