Канада та Франція підтвердили право України самостійно вирішувати, як захищати себе

Прем’єр-міністри Канади Джастін Трюдо та Франції Габріель Атталь зробили спільну заяву за підсумками своєї зустрічі 11 квітня, підкресливши необхідність самостійного визначення Україною своєї оборонної стратегії.

“Канада та Франція рішуче засуджують агресивні дії росії та підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми вважаємо, що право України самій вирішувати, як обороняти себе та захищати свій народ, є фундаментальним”, — йдеться у заяві лідерів.

Обидві країни зобов’язались продовжувати підтримку України на двосторонньому рівні та через міжнародні організації, а також допомагати у відновленні та реконструкції країни. Канада та Франція акцентували на підтримці гуманітарних проєктів, реформ, боротьбі з корупцією та залученні інвестицій.

“Ми взяли на себе зобов’язання сприяти тривалому та справедливому миру для України”, — додали лідери у своїй спільній декларації.

Тим часом 22 березня США цинічно висловились проти ударів Україною по енергетичній інфраструктурі росії, попереджаючи про можливе підвищення цін на нафту і реакцію з боку росії. Реакцій на знищення української енергетичної інфраструктури росіянами від США немає жодних і досі.

Віцепрем’єр Ольга Стефанішина відповіла, що нафтопереробні заводи росії є законними військовими цілями. Згодом, 9 квітня, міністр оборони США Ллойд Остін закликав Україну уникати ударів по НПЗ росії, що викликало критику з боку сенатора Тома Коттона, який звинуватив адміністрацію США в політичних маніпуляціях.

На тлі повного ігнорування терористичних актів проти мирного населення України, росіяни знищили всю теплову енергогенерацію в Україні.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше