Казахстан заморозив один із найбільших спільних проектів із росією

Казахстанський виробник міді відклав інвестиції в будівництво ГЗК на Чукотці

Влада Казахстану продовжує дистанціюватися від росії, скорочуючи економічні зв’язки та переналаштовуючись на Китай, Туреччину та Захід.

Один із найбільших виробників міді в Казахстані KAZ Minerals заморозив інвестиції в проект з розвитку Баїмської рудної зони на Чукотці, де до 2028 року планувалося побудувати разом з росією гірничозбагачувальний комбінат (ГЗК).

Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на два джерела на енергоринку.

KAZ Minerals розглядає відтермінування інвестицій в один із найбільших російсько-казахстанських спільних проектів, в який уже вклав $900 млн у 2019 році, пояснило одне із джерел.

За словами іншого джерела, терміни щодо енергоблоків для проекту, де планували видобувати щороку 70 млн тонн мідної руди, а також золото, зсуваються щонайменше на рік.

Перші два блоки потужністю 106 МВт “дочка” «Росатому» вже будує: корпуси для них були замовлені в Китаї і, як очікується, прибудуть до росії наприкінці 2023 року. З місцем будівництва третього та четвертого блоків держкорпорація планувала визначитися до кінця цього року.

Президент Касим-Жомарт Токаєв не підтримав вторгнення в Україну, не визнав анексовані території і заявив, що Казахстан подбає про росіян, які втекли від мобілізації, гарантуючи їм безпеку.

Джерела Financial Times серед казахстанських чиновників і західних дипломатів, втім, описують «переналагодження» відносин з росією скоріше як обережне послаблення зв’язків, аніж повний їхній розрив.

Поки що Казахстан не має іншого вибору, окрім як підтримувати відносини зі своїм північним сусідом, а змушувати робити вибір між росією та Заходом було б «дуже шкідливим кроком», сказав FT казахстанський чиновник. Такий підхід може призвести до можливого конфлікту, пояснив він.

Джерело mind

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше