Улюблені коктейлі з рому: смаки 19 століття

Ром — один з найдавніших алкогольних напоїв у світі, проте його історія складна та кривава. Саме він допомагав піратам та темношкірим рабам хоч якось захищатись від інфекцій та підтримувати імунітет. Не варто забувати і про його освіжаючі здатності, особливо у складі коктейлів.

Що потрібно підготувати для коктейлів

У більшості ром вживали саме в формі коктейлів, адже в чистому вигляді він був занадто міцним для голодних та спраглих людей. БУло вигадано багато цікавих рецептів, більшість з яких прийшли до нас сильно модифікованими. Проте зараз можна придбати ром Captain Morgan в інтернет-магазині Маудау, щоб пізнати традиційні смаки. Для приготування варто запастись:

  1. шейкером, коктейльною ложечкою та ручною соковижималкою;
  2. декількома видами фруктових сиропів;
  3. коктейльними бокалами для подачі;
  4. великою кількістю кубиків льоду.

Для виготовлення дробленого льоду достатньо покласти кубики у пакет та подрібнити за допомогою дерев’яного молотка. Для прикраси використовують сушені та свіжі ягоди, дольки лимону та інших фруктів, смужки цедри.

Давні рецепти коктейлів на основі рому

Найдавнішим рецептом коктейлю на основі рому залишається Мохіто. Його вигадали тоді ж, як і сам алкогольний напій: на Карибських островах приблизно в 15-16 столітті. Його рецепт з м’ятою та лаймом широко відомий, а інгредієнти завжди можна купити на MAUDAU. Інтерес викликають інші, менш відомі коктейлі:

  1. Knickerbocker. Рецепт був вигаданий у XIX столітті корінними жителями Нью-Йорка для нього знадобиться додати у шейкер 50 мл темного рому, 15 мл апельсинового лікеру і стільки ж малинового сиропу, сік четвертини лайму. Туди ж додають дробленого льоду та добре взбивають. Напій переливають через сито у бокао та прикрашають свіжою малиною.
  2. El Presidente. Коктейль був придуманий для президента Куби Маріо Менокала у кінці XIX століття і названий у його честь. Для приготування беруть по 50 мл білого Рому та білого вермуту, а також 15 мл апельсинового лікеру та 5 мл генадину. Усі ці компоненти разом з кількома кубиками льоду складають у шейкер та добре стряхують, переливають у бокал через ситечко та прикрашають стружкою цедри.
  3. Дайкірі. Його вигадали на кубі у самому кінці іспаноамериканської війни, коли був значний дефіцит міцних напоїв він став улюбленим напоєм багатьох відомих людей, зокрема Ернеста Хемінгуея краб для створення байкірі знадобиться 40 мл Рому, 10 мл фруктового сиропу, 20 мл лаймонго соку та пів чайної ложки цукрового сиропу. Ці складові змішують у шейкері та виливають у заповнений подрібненим льодом бокал.

Існує багато варіантів названих коктейлів, але саме ці вважаються класичними можна додавати сиропи з смаком різних фруктів, а також легко заміняти лаймовий сік на лимонний.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше