Хусити запустили протикорабельну ракету в танкер із російською нафтою у Червоному морі

Хусити уразили протикорабельною ракетою танкер M/T Wind, що транспортував російську нафту у Червоному морі.

Новину оприлюднила пресслужба Центрального командування Збройних сил США.

Приблизно о 01:00 за місцевим часом, 18 квітня, підтримувані Іраном сили хуситів запустили протикорабельну балістичну ракету та успішно уразили нею судно M/T Wind, що прямувало під прапором Панами та належало Греції.

Удар ракети припав на кормову частину танкера, що призвело до часткового затоплення, зупинки руху та тимчасової втрати рульового управління. Внаслідок інциденту людських втрат не було.

Британська охоронна фірма Ambrey заявила, що атака сталася приблизно за 10 морських миль на південний захід від портового міста Мокха, Ємен. Ракета спричинила пожежу у відсіку рульового управління.

На сигнал лиха команди судна у Червоному морі одразу відреагував один із кораблів очолюваної США коаліції, що виконує чергування в регіоні. Через деякий час екіпаж власними силами зміг відновити рух та покинути небезпечну зону.

Російська нафта

За інформацією видання Reuters, судно під прапором Панами перед інцидентом перебувало у Чорному морі. Прибувши до Новоросійська, його завантажили російською нафтою на терміналі «Шесхаріс».

Після завантаження M/T Wind попрямував через Червоне море для доставки російської сировини до Китаю, однак потрапив у засідку хуситів.

Як зазначають у виданні, диверсії та атаки хуситів на транзитних шляхах у Червоному морі призвели до перебоїв у світовому судноплавстві. Це змусило транспортні компанії повернутись до довших та дорожчих маршрутів навколо Південної Африки.

Ускладення логістики та її здорожчання, очевидно, змусить піднятися світові ціни на нафту та, відповідно, пальне.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше