Компанія Blue Origin отримала дозвіл в США на доставку туристів в космічний простір

Рішення мільярдера Річарда Бренсона (Richard Branson) здійснити суборбітальний політ на кілька днів раніше Джеффа Безоса (Jeff Bezos) мало кон’юнктурний характер, але в Blue Origin відразу ж оскаржили статус тестового польоту конкурента. Лише подорож братів Безосів і двох їхніх попутників зможе вважатися космічним польотом. Компанія отримала ліцензію FAA на здійснення такого польоту тільки цього тижня.

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA), як зазначає Reuters, вимагало від Blue Origin перевірки працездатності всіх систем та програмного забезпечення New Shepard під час тестового польоту, щоб дозволити доставляння пасажирів на кордон земної атмосфери. Тепер всі формальності улагоджені, Blue Origin отримала право здійснити перший комерційний політ з пасажирами на борту New Shepard до серпня поточного року. Насправді чотири космічних туристів, серед яких будуть засновник Blue Origin Джефф Безос та його брат, повинні відправитися в політ рівно через тиждень.

Новий етап в історії космічного туризму, на думку аналітиків UBS, до кінця десятиліття збільшить ринок відповідних послуг до $3 млрд на рік. Якщо вартість суборбітального польоту на борту апарату Virgin Galactic оцінюється в $250 тис., то Blue Origin свої розцінки поки не розголошує. Відомо лише, що єдине вакантне місце на «першому рейсі» New Shepard було продано за $28 млн, що досить дорого навіть за мірками дотеперішніх пропозицій з використанням російських ракет-носіїв.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше