Компанія Blue Origin представила космічний буксир “Blue Ring”

Компанія Blue Origin представляє багатофункціональну платформу для навколоземної орбіти і за її межами.

Космічна компанія Джеффа Безоса Blue Origin працює над багаторазовими ракетами, орбітальними аванпостами і місячними кораблями, прагнучи створити майбутнє, в якому мільйони людей житимуть і працюватимуть у космосі.

Об’єднання систем являє собою велику багатофункціональну платформу, яка може розміщувати, запускати і дозаправляти космічні кораблі, а також надавати інші послуги з навколоземної орбіти, навколомісячного космосу і за його межами. Blue Origin представила Blue Ring, космічну платформу, орієнтовану на забезпечення космічної логістики та доставки.

16 жовтня компанія Blue Origin презентувала платформу під назвою Blue Ring разом із новим бізнес-підрозділом In-Space Systems для широкого просування своїх послуг у сфері транспорту, хостингу, заправки, ретрансляції даних, хмарних обчислень та інших послуг.

Повідомляється, що цей проєкт перевершить усі наявні концепції орбітальних транспортних засобів, буксирів і рухових установок ESPA.

ESPA – це абревіатура від Evolved Expendable Launch Vehicle (EELV) Secondary Payload Adaptor.

Ця платформа має універсальність для різних місій і безлічі клієнтів під час кожного запуску.

Blue Ring зможе розміщувати і/або запускати супутники класу масою 500 кг на дюжині стандартних портів ESPA і ESPA Grande, а також закріпити 2-х тонний супутник на верхній палубі.

Blue Ring зможе нести понад 3 тонни корисного навантаження, залежно від того, чи буде космічний апарат виводитися на одну або кілька навколоземних орбіт, включно з геостаціонарними, та/або до точок Лагранжа, навколомісячного простору, місячних орбіт або навіть у міжзоряний простір.

Платформи будуть оснащені гібридною хімічною і сонячно-електричною ДУ, розробленою і в основному виробленою Blue Origin.

Компанія відмовилася надати детальну інформацію про двигуни Blue Ring, за винятком того, що вони не є перепрофілюванням з поточної лінійки двигунів BE-3, BE-4 або BE-7.

Що стосується електроенергії, Blue Rings буде оснащений висувними сонячними батареями. Розміри самої платформи не розголошуються.

“Blue Ring” зможе запускатися всередині нинішніх 5,4-метрових обтічників Falcon 9, Falcon Heavy і Vulcan, а також New Glenn.

“Blue Ring” зможуть маневрувати між різними орбітами. Blue Ring пропонує можливість доставити кілька корисних вантажів на кілька різних орбіт.

Платформа, розрахована на п’ять років, може дозаправлятися на орбіті, а також здатна заправляти паливом інші космічні апарати. Blue Origin бере на себе всі витрати на розробку і пропонує платформу як повністю готовий сервіс.

Перший запуск Blue Ring відбудеться 2025 року

Підрозділи розробки Blue Ring виробляються у штаб-квартирі Blue Origin у Кенті, штат Вашингтон. Додаткові агрегати будуть побудовані на заводі компанії в Хантсвіллі, штат Алабама, а компоненти поставлятимуться на інших майданчиках.

Джерело Blue Origin

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше