Контейнер не піддавався майже чотири місяці: NASA нарешті отримало доступ до зразків астероїда Бенну (фото)

NASA повідомило, що завдяки новим інструментам кришку контейнера зі зразками астероїда Бенну вдалося відкрити через 3,5 місяці спроб і очікувань. Як кажуть науковці, дослідження цих зразків може дати краще уявлення про ранню історію Сонячної системи, адже астроїд Бенну існує мільярди років, пише ScienceAlert.

Ще 24 вересня минулого року вчені отримали довгоочікуваний вантаж із космосу, коли апарат OSIRIS-REx після завершення 7-річної місії доставив на Землю капсулу зі зразками астероїда Бенну. Усередині капсули знаходився контейнер з камінням і пилом, кришка якого також була покрита невеликою кількістю астероїдного матеріалу. Це були 70 грам пилу, які вчені ретельно вивчили і виявили там велику кількість молекул води і вуглецю. Таким чином це підтверджує теорію про те, що астероїди, які впали на Землю мільярди років тому, допомогли зробити нашу планету населеною.

Але основна частина зразків астероїда Бенну перебувала всередині контейнера і 3,5 місяці вчені намагалися його відкрити. І нарешті їм це вдалося за допомогою нових інструментів, розроблених для цієї мети. Кришка контейнера була закрита за допомогою 35 затискачів, два з яких не могли відкрити за допомогою наявних інструментів у стерильному боксі, щоб уникнути забруднення зразків. Вченим з NASA довелося створити 2 нових інструменти, які пройшли ретельну перевірку і показали ефектний результат.

Станом на 11 січня, згідно з повідомленням NASA, зразки з відкритого контейнера ще не було витягнуто, і не відома точна вага матеріалу, хоча раніше повідомлялося, що там має бути приблизно 250 грамів каміння і пилу. NASA повідомило, що потрібно провести ще кілька етапів розкриття контейнера, після чого зразки будуть витягнуті і почнеться їхнє дослідження.

Астероїд Бенну

На сьогоднішній день, отримана кількість зразків з астероїда Бенну є найбільшою успішно зібраною і доставленою на Землю з усіх подібних місій.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше