Космічне сміття з Міжнародної космічної станції мчить назад на Землю

Вантажний піддон масою 2,9 тонни, який використовувався для місії модернізації батареї на борту Міжнародної космічної станції (МКС), летить у напрямку до Землі. Найближчим часом він знову увійде до атмосфери планети, повідомляє Gizmodo.

Піддон був викинутий із МКС ще у 2021 році, очікується, що він розпадеться на частини в атмосфері. Але астроном Гарвард-Смітсонівського інституту Джонатан Макдауелл зазначає, що піддон «не згорить повністю при вході в атмосферу — близько півтонни фрагментів, ймовірно, впадуть на поверхню Землі».

Це найважчий шматок космічного сміття з МКС, який колись падав на нашу планету. За словами Макадауелла, очікуваний проміжок часу входження в атмосферу Землі між днем 8 березня і ранком 9 березня. Точний час невідомий.

Як розповіла представник NASA Лія Чешир у березні 2021 року, піддон «був найбільшим об’єктом (за масою), коли-небудь скинутим з Міжнародної космічної станції, його маса становила 2,9 тонни. Це більш ніж удвічі перевищувало масу резервуара системи раннього обслуговування аміаку, скинутого під час виходу у відкритий космос Клеєм Андерсоном у 2007 році».

Подорож піддону почалася 2020 року, коли його доставив на МКС японський вантажний корабель. Він був частиною місії, в рамках якої астронавти мали замінити старі нікель-водневі батареї на нові, більш ефективні літій-іонні батареї. Ця модернізація була частиною масштабніших зусиль, що завершилися виходом у відкритий космос 1 лютого 2021 року астронавтів Майка Хопкінса та Віктора Гловера.

У ході місії астронавти здійснили 14 виходів у відкритий космос. Протягом шести років було замінено 48 нікель-водневих батарей на 24 літій-іонні.

Але безконтрольний вхід піддону до атмосфери не був частиною початкового плану. Він став необхідним після зриву графіка виконання місії через невдалий запуск ракети «Союз» у 2018 році. Це спричинило зрив графіка утилізації непотрібного устаткування. Зазвичай старі батареї розміщуються всередині вантажних кораблів, а потім відкидаються прямо в атмосфері, де повністю згоряють.

Але наприкінці 2018 року вантажний корабель відлетів без цього акумуляторного піддону через перенесення виходів у відкритий космос.

Нагадаємо, що Федеральна комісія зв’язку США (FCC) оштрафувала компанію Dish Network на $150 тис. за те, що вона яка не змогла належним чином вивести свій супутник зв’язку EchoStar-7 з орбіти.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше