Космічний гість: жителі України стали свідками прольоту метеорита (відео)
У ніч з 30 квітня на 1 травня мешканці одразу кількох областей України побачили в небі потужний спалах блакитного кольору. Найімовірніше, це був метеор, який вибухнув у верхніх шарах атмосфери.
Яскравий спалах у небі
О 1:15:17 1 травня мешканці Харківської, Полтавської, Сумської, Дніпропетровської та Запорізької областей побачили спалах блакитного кольору. У деяких місцях він був настільки сильним, що освітив усе небо.
Незабаром у соцмережах почали публікувати відео, на яких видно, що щось падає високо в небі, а потім вибухає. При цьому спалах відбувається без звуку. Це свідчить про те, що подія сталася на великій висоті.
За свідченнями фахівців, у цьому разі причиною вибуху стала не агресія росії щодо України, а небесне явище. В атмосферу Землі влетів космічний камінь, який до того мільйони років мандрував Сонячною системою, перегрівся через тертя у верхніх шарах атмосфери й спричинив явище, відоме як метеор.
Це був метеор
Це вже не перший за час широкомасштабного вторгнення росії випадок, коли над Україною спостерігається падіння метеора. Минулого разу це сталося 19 квітня 2023 року. Тоді яскравий вогняний слід і спалах побачили над Київщиною, він викликав численні суперечки щодо того, чи не була це літаюча тарілка, яку збила київська ППО.
Цього разу, за попередніми даними, метеор був створений каменем діаметром 2–3 метри, який увійшов в атмосферу Землі над східними областями України. Чи дісталися якісь його уламки поверхні Землі, наразі невідомо, як і точний район, над яким стався вибух.
Усім, хто став свідком цього нечастого небесного явища, радять надіслати звіт на сайт Міжнародної метеорної організації. Це єдиний простий спосіб швидко дізнатися про приблизну наземну траєкторію метеора. Зробити це можна за посиланням
Як часто падають метеорити?
Вважають, що за добу падає 5-6 тонн метеоритів, або 2000 т на рік.
Невеличкі тверді небесні тіла, які рухаються у космічному просторі — це метероїди. Коли таке тіло потрапляє в атмосферу та залишає видимий слід, то його називають метеором. А коли тіло падає на землю — метеоритом.