Сенат США завдає удару по рф: ухвалено закон про заборону імпорту російського урану

За даними Міністерства енергетики США, рф постачає майже чверть збагаченого урану, який використовується для палива понад 90 комерційних реакторів.

Американські сенатори проголосували за ухвалення закону щодо заборони імпорту збагаченого урану з росії. Про це повідомляє Bloomberg.

Відповідні норми законодавства, схвалені одноголосно, забороняють імпорт до США через 90 днів після набуття чинності. Рішення дозволяє при цьому тимчасові винятки до січня 2028 року. Американський президент має підписати законопроєкт, перш ніж він стане законом.

За даними Міністерства енергетики США, рф постачає майже чверть збагаченого урану, який використовується для палива понад 90 комерційних реакторів, що робить її іноземним постачальником номер один. Ці продажі приносять Москві приблизно 1 мільярд доларів на рік, але заміщення постачання може бути складним завданням і може призвести до підвищення вартості збагаченого урану приблизно на 20%.

Білий дім закликав до “довгострокової заборони” російського імпорту, яка необхідна для відповідного розблокування близько 2,7 мільярдів доларів на підтримку уранової промисловості, виділених Конгресом на початку цього року. Це відбудеться за умови, якщо будуть введені обмеження на імпорт російського урану.

Законопроєкт Палати представників був схвалений голосуванням у грудні на тлі зростаючої підтримки Конгресом необхідності зупинити росію в Україні. США заборонили імпорт російської нафти і працювали з союзниками по “Великій сімці” над встановленням верхньої межі цін на морський експорт нафти і нафтопродуктів.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше