Крилаті ракети «Томагавк» заправлятимуть кукурудзяним паливом

В одному з провідних оборонних дослідницьких центрів США, Лос-Аламоської Національної лабораторії (LALN), розробили заміну традиційному пальному для крилатих ракет «Томагавк». Воно проводиться на основі кукурудзяних висівок.

«Томагавки» – найчисленніший тип крилатих ракет в американському військовому арсеналі, вони використовуються з 1970-х років. Досить сказати, що ними озброєні 145 кораблів ВМС США — всього близько 4000 крилатих ракет.

«Томагавки» оснащені турбореактивними двигунами Williams International F415, що працюють на вуглеводневому паливі JP-10. На відміну від нього, нове біопаливо не вимагає в процесі виробництва використання агресивних кислот, що робить його екологічно чистим.

Паливо виробляється з побічного продукту, який отримують при виготовленні етанолу з кукурудзи. Для довідки, американські фермери щорічно висаджують кукурудзу на площі 90 млн. Акрів. (36,5 млн. Га), яка потім використовується для виробництва безлічі видів сировини, від кукурудзяного сиропу до корму для худоби. Як вважають в LALN, заміна JP-10 біопаливом знизить витрати на його виробництво на 50%, і створить тисячі нових робочих місць в США.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше