Китай запустив найбільший в світі радіотелескоп
Китай в суботу ввів в експлуатацію найбільший та найчутливіший радіотелескоп у світі. Five-hundred-meter Aperture Spherical radio Telescope (FAST) забезпечить астрономів по всьому світу потужним інструментом для розкриття таємниць навколо генезису та еволюції Всесвіту – повідомляє Xinhuanet.
Усі технічні показники телескопа досягли або перевищили запланований рівень, а його показники є передовими у всьому світі, заявив Шень Жулін, чиновник Національної комісії з питань розвитку та реформ на засіданні комісії.
П’ятисотметровий сферичний радіотелескоп (FAST) – це одномісний телескоп діаметром півкілометра та площею прийому, еквівалентною приблизно 30 футбольним полям. Він розташований в природній глибокій карстовій воронці на південному заході провінції Гуйчжоу в Китаї.
Після введення в експлуатацію FAST може бути використаний для спостереження на повну потужність, і очікується, що він зробить ряд великих наукових відкриттів у найближчі два-три роки, – сказав Цзян Пен, головний інженер телескопа.
За два роки тестування FAST виявив 102 нові пульсари, що більше загальної кількості пульсарів, виявлених дослідницькими групами в Європі та США за той самий період.
Він також покращив точність синхронізації пульсарів, приблизно на 50 разів більше попереднього рівня, що дозволяє людям вперше виявляти вкрай низькочастотні хвилі із космосу.
З вартістю майже 1,2 мільярда юанів (близько 170 мільйонів доларів США) FAST було завершено у вересні 2016 року, через 20 років після того, як це було запропоновано китайськими астрономами. Також повідомляється, що задля побудови радіотелескопу, було переселено велику кількість населення в околицях телескопу.
Також, біля телескопу побудований тематичний парк, який буде притягувати велику кількість любителів астрономії та простих туристів, котрі захочуть побачити найбільший телескоп світу на власні очі.