Китайський двигун Sodramjet дозволить потрапити в будь-яку точку світу всього за дві години

Вчені з Китайської Академії наук успішно протестували в аеродинамічній трубі прототип двигуна нового покоління, який відразу розігнали до дев’яти швидкостей звуку. І це менше половини його потенціалу – за розрахунками, з такою силовою установкою літаки зможуть літати на швидкостях в 16 Мах, що дозволить легко підніматися в ближній космос і досягати будь-якої точки на планеті за лічені часи.Технологія отримала назву «Sodramjet», абревіатура від «прямоточний повітряно-реактивний двигун з похилою ударною хвилею».

Поява Sodramjet стало наслідком спроби вирішити одну з принципових проблем в розробці прямоточних ПРД. Для зниження маси літаків конструктори вирішили прибрати дуже важку каністру з киснем і черпати газ прямо з навколишнього повітря. Однак швидко з’ясувалося, що домогтися рівномірного надходження кисню в камеру згоряння вельми проблематично. А головним ворогом інженерів стали виникаючі на шалених швидкостях ударні хвилі, які погрожували зруйнувати двигун.

Китайські вчені на чолі з Цзян Цзунлінем реалізували те, що придумали в НАСА ще в 1980-х, але далі теорії справа тоді не дійшла. Вони зуміли змусити ті самі ударні хвилі працювати в унісон з камерою згоряння і проштовхувати в неї кисень з гіперзвуковою швидкістю. Деталі процесу не розкриваються, але як пишуть в ЗМІ, «чим швидше працює двигун, тим ефективніше спалюється основне водневе паливо».

Новий двигун буде значно менше і легше існуючих ГПВРД, а тому політ з ним через половину світу без дозаправки виглядає цілком реальним. Але це явно не перспектива найближчого майбутнього, прототип лише демонструє працездатність технології. Появи повноцінного літакового Sodramjet – двигуна в Китаї поки не обіцяють, але відзначають – світ вступив в епоху гіперзвукових польотів, тому таких новинок буде з’являтися все більше.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше