Китай активно впроваджує штучний інтелект: понад 40 моделей схвалено за пів року

Китайські регулювальні органи за останні шість місяців схвалили понад 40 моделей штучного інтелекту для публічного використання. Це сталося після того, як у серпні 2023 року Пекін почав вимагати від технологічних компаній отримувати дозволи для запуску своїх моделей.

За даними китайської державної газети Securities Times, минулого тижня китайські регулятори видали ліцензії на використання 14 великих мовних моделей. Серед одержувачів – Xiaomi, 4Paradigm і 01.AI. Це вже четверта партія дозволів із серпня минулого року.

Раніше ліцензії отримали такі великі технологічні компанії, як Baidu, Alibaba та ByteDance. Вони стали одними з перших, кому дозволили запустити свої моделі ШІ.

Потім китайські регулятори видали ще дві партії дозволів у листопаді та грудні. Хоча уряд не розкриває точний список схвалених компаній, Securities Times повідомила про видачу ліцензій на більш ніж 40 моделей.

Згідно з даними брокерської компанії CLSA, у Китаї налічувалося 130 мовних моделей – 40% від загального числа у світі. Це лише трохи поступається 50-відсотковій частці США.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше