Китай почав створювати власний аналог Starlink – ракета Long March 2D вивела на орбіту перший інтернет-супутник Guowang
Китай побоюється експансії супутникового інтернету Starlink, який уже доступний у десятках країн світу. Влада КНР хоче створити власний аналог. Раніше 2023 року було оголошено, що проєкт називається Guowang. Минулого тижня в космос було відправлено перший інтернет-супутник.
Китайська ракета-носій Long March 2D стартувала з космодрому Січан (Xichang). Офіційно заявлено, що вона вивела на орбіту експериментальний інтернет-супутник. Китай має намір розгорнути на орбіті 13 000 космічних апаратів, що в кілька разів менше, ніж планує SpaceX.
Аерокосмічний конгломерат Kasich почав роботу над проєктом наприкінці літа 2017 року, коли він оголосив про бажання створити угруповання зі 156 супутників. Виробництво космічних апаратів було налагоджено в Тяньцзіні. Очікувалося, що підприємство зможе випускати 130 супутників на рік.
Планам не судилося втілитися в реальність, після чого проєкт було заморожено. У 2020 році китайська влада об’єднала проєкти Hong Yen і Hong Yun для створення сузір’я, що складається з 12 992 космічних апаратів.
Два з половиною роки тому в Китаї було зареєстровано фірму China Satinine. Саме вона стане оператором супутникового інтернету. Космічні апарати будуть виводитися в космос за допомогою розгінного блоку Yuanzheng-2. Виробництвом супутників займатимуться організації IAMCAS і CAST