Китай презентував морський дрон довжиною 45 метрів із 8 ракетами та 24 БПЛА-камікадзе

Хоча проект ще на стадії виставкової моделі, він безумовно заслуговує на увагу

Під час оборонної виставки Defense Services Asia (DSA) 2024, що триватиме з 6 по 9 травня в місті Куала-Лумпур, столиці Малайзії, китайська оборонна компанія Poly Technologies показала проект морського ударного дрона під індексом A2000.

Такий безпілотний корабель матиме доволі крупні габарити та буде оснащений одразу кількома видами озброєння, а його бортова апаратура дозволить виконувати одразу кілька завдань, не тільки ударні, але й розвідувальні місії також. Про це йдеться в публікації порталу Janes.

Китайський проект безпілотного корабля A2000

Зокрема зазначається, що китайський A2000 матиме повне водозаміщення 280 тон при довжині корпусу 45 метрів. Силова установка складатиметься з двох дизельних двигунів, які дозволять розвивати швидкість до 35 вузлів.

Набір озброєння цього морського дрона також виглядає доволі оригінально – вісім зенітних ракет у вертикальній пусковій установці, розташованій у центральній частині корпусу, та 24 пускові установки під дрони-камікадзе, розміщених в боковій частині корпусу. При цьому стверджується, що цей безпілотний корабель A2000 начебто зможе також вести розвідку за допомогою розвідувальних БПЛА, а його конструкція дозволятиме бути «невидимим» для ворожих РЛС.

Китайський проект безпілотного корабля A2000

На цей час поки що невідомо, чи планує Китай виготовляти для себе такі безпілотні надводні кораблі, чи це якраз розробка, орієнтована на експорт. Але сам цей проект цікавий хоча би як “демонстратор технологій” в плані перспективного розвитку багатоцільових безпілотних кораблів.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше