Китай запустив перший у світі гіперсупутник зі штучним інтелектом

Китай вивів на навколоземну орбіту перший у світі комерційний супутник зі штучним інтелектом (ШІ), повідомив онлайн-ресурс, що належить телеканалу CGTN.

Супутник під назвою Rongpiao, розроблений компанією Guoxing Aerospace Technology, призначений для перевірки в космосі алгоритму ШІ Synaesthesia Fusion. Після тестів супутник використовуватиметься як платформа для майбутніх комунікаційних мереж.

Супутник Rongpiao (Xingshidai-18) з інтегрованою мережею зондування був доставлений на орбіту за допомогою ракети Smart Dragon-3 (SD-3), для якої цей політ був третім. Ракета стартувала в космос 3 лютого об 11:06 за місцевим часом (06:06 за київським часом) з морської платформи в акваторії поряд з містом Янцзян у південній провінції Гуандун у Китаї. Разом із Rongpiao ракета доставила на орбіту ще вісім супутників, включаючи єгипетський супутник NExSat-1.

Раніше цього місяця стало відомо, що китайська компанія ExPace провела на полігоні успішні випробування прототипу багаторазової ракети, який злетів на дев’ять секунд у повітря, а потім успішно приземлився назад на стартовий майданчик. Випробування підтвердили успішне просування компанії у розробці багаторазових ракет з двигунами на метані та рідкому кисні.

Джерело portaltele

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше